Duda o rozmowie z Macronem. Wydało się, jak wyglądają stosunki Polski z Francją

2021-10-27 20:38
Prezydent Andrzej Duda
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI Mówił, że znajdzie i ZABIJE Andrzeja Dudę. W trakcie procesu... przeprosił

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem. W "Gościu Wiadomości" Duda ocenił rozmowę z prezydentem Francji jako bardzo szczerą i otwartą. W ocenie Dudy rozmowa ta rysuje "bardzo jasną przyszłość współpracy polsko-francuskiej".

Prezydent Andrzej Duda był w środę w Paryżu, gdzie złożył roboczą wizytę, podczas której spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Rozmowy obu przywódców dotyczyły współpracy w kwestiach gospodarczych, w zakresie polityki bezpieczeństwa, a także współpracy obu krajów w ramach UE oraz ochrony granicy Unii. Wieczorem prezydent wystąpił w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info. Jak ocenił rozmowa z Macronem była udana: - To było bardzo dobre spotkanie, jestem z niego zadowolony. Pan prezydent mnie zaprosił, żeby porozmawiać o ważnych sprawach, które łączą nasze kraje, także w ramach europejskiej wspólnoty - powiedział Duda, zaznaczając, że była to jego trzecia rozmowa z Emmanuelem Macronem w ciągu ostatniego pół roku. Prezydent wyraził też nadzieję, że środowa rozmowa, którą określił też jako "bardzo szczerą i otwartą", rysuje "bardzo jasną przyszłość współpracy polsko-francuskiej". - Francja jest drugim najsilniejszym krajem Unii Europejskiej, my jesteśmy najsilniejszym krajem naszej części Europy - Środkowej. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy tutaj dużym państwem także i w ramach współpracy Trójmorza, więc nasza pozycja jest licząca się. Cieszę się bardzo, że Francja to docenia i widzi też perspektywę współpracy z nami na długie lata  - zaznaczył Andrzej Duda.

CZYTAJ>>Traczyk-Stawska ujawnia, co mówili o ojcu Kaczyńskich. Prezes PiS może się zdenerwować

Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Andrzeja Dudy?
Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Duda przekracza kompetencje, to komedia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE