Duże zmiany w Sejmie. Posłowie będą głosować w NADZWYCZAJNY sposób

2020-03-24 14:35 CHA
Pani marszałek Elżbieta Witek w sejmie
Autor: Waldemar Skoczny/SUPER EXPRESS Pani marszałek Elżbieta Witek w sejmie

Po dzisiejszym posiedzeniu prezydium Sejmu, zapadła decyzja, co dalej z planowanym na ten tydzień posiedzeniem. To na nim posłowie mają głosować między innymi nad rządową specustawą, dotyczą tarczy antykryzysowej. Posiedzenie nie odbędzie się tak jak wcześniej zaplanowano, czyli w środę oraz czwartek, a jedynie w piątek. Duże zmiany dotyczą samej organizacji pracy posłów, a także sposobu głosowania. O tych zmianach poinformowała dziś marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- Znajdujemy się w szczególnej sytuacji. Pandemia dotyka każdego, bez względu na status, wiek czy poglądy. Państwo polskie stara się jak może, by pomóc w kryzysie. Cały świat jest w trudnej sytuacji, także gospodarczej. Miliony Polaków czekają na uchwalenie tarczy antykryzysowej – powiedziała podczas specjalnej konferencji Witek. - Musimy mieć na uwadze zdrowie parlamentarzystów, pracowników Sejmu, a także dziennikarzy. W wyniku konsultacji, podjęliśmy uchwałę o zmianie regulaminu Sejmu na czas epidemii – poinformowała. Co to oznacza w praktyce?

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

- Na sali plenarnej znajdzie się ograniczona liczba posłów - reprezentacje wszystkich kół i klubów, a pozostali będą mogli brać udział zdalnie. Posłowie otrzymają instruktaż, a także zostanie przeprowadzona próba takiego posiedzenia – podkreśliła marszałek Sejmu. Jak dodawała, w sposób zdalny w posiedzeniu będą uczestniczyć też posłowie, przebywający w kwarantannie. Parlamentarzyści, biorący udział w obradach będą musieli przejść przez dwuetapową weryfikację tożsamości. Tych, którzy będą zabierać głos, będzie widać na specjalnych telebimach. Przed posiedzeniem będzie przeprowadzona próba generalna. W czwartek również posłowie mają zgłosić, czy będą brać udział w posiedzeniu.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze