Emerycie! Waloryzacja 2021 i dodatki. Sprawdź, czy dostaniesz 2600 PLUS

2020-07-06 6:04 Anna Chenevet
Emeryt
Autor: Shutterstock Dziś więcej osób wybrałoby profesjonalną instytucję, co jest satysfakcjonujące, bo od lat edukujemy seniorów i wskazujemy na ryzyka, jakie wiążą się z zawarciem umowy z nieprofesjonalną osobą. Wciąż wielu seniorów pozostaje jednak niezdecydowanych – mówi Robert Majkowski.

Przyszły rok zapowiada się obiecująco dla polskich seniorów. Podobnie jak w tym roku emeryci mogą spodziewać się korzystnej waloryzacji kwotowo-procentowej, ponadto wypłacone mają być trzynastki i czternastki. Kto może liczyć na dodatkowe świadczenia i w jakiej wysokości? Kto dostanie 2600 zł ekstra? Sprawdź nasz przewodnik po emeryturach 2021!

Wyższa waloryzacja

Wedle zapowiedzi rządu, w przyszłym roku zostanie utrzymany system waloryzacji kwotowo-procentowej. Jaka będzie minimalna gwarantowana podwyżka dla najuboższych? Najpierw mówiło się o kwocie minimum 70 zł brutto (ok. 57 zł „na rękę”), jednak po apelach związków emeryckich niewykluczone, że będzie to nawet 90 zł. Przyjmując taki optymistyczny wariant, najbiedniejsi seniorzy mogliby liczyć na 74 zł „na rękę” więcej. Pozostałym świadczenia zostaną podwyższone w oparciu o wskaźnik procentowy, który obecnie szacuje się na poziom 2,9 proc.

ZOBACZ TEŻ:
Gigantyczny DODATEK do EMERYTUR! Emerycie, zobacz ile pieniędzy możesz dostać!

Trzynaste emerytury

Coroczne wypłaty tego świadczenia są zagwarantowane ustawowo. Wysokość „trzynastek” równa jest poziomowi minimalnej emerytury. Ten w przyszłym roku ma wynieść 1300 zł. Dodatek przysługuje wszystkim seniorom, posiadającym prawo do emerytury i renty bez względu na dochody.


Czternaste emerytury

Projekt ustawy w tej sprawie nadal znajduje się w Sejmie, jednak rządzący przekonują, że zostaną wypłacone zgodnie z planem – jesienią przyszłego roku. Wysokość czternastych emerytur także zależy od wielkości najniższej emerytury. Jednak to świadczenie nie będzie przysługiwało wszystkim. Od poziomu dochodu 2,9 tys. zł brutto będzie obowiązywała zasada „złotówka za złotówkę”.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze