Jan Kidawa-Błoński specjalnie dla „Super Expressu”: Moja żona będzie wyjątkowym prezydentem

2019-12-07 6:00 KB
Małgorzata Kidawa-Błońska
Autor: Jakub Walasek/REPORTER Małgorzata Kidawa-Błońska

- Jesteśmy z Małgosią po ślubie już 37 lat i znam ją jak nikt. Jeśli ona postanowi, że coś osiągnie, to na pewno to osiągnie - mówi „SE” utytułowany reżyser i scenarzysta, Jan Kidawa-Błoński (66 l.). Mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (62 l.) podkreśla, że jeżeli jego żonie na czymś zależy, to potrafi niesamowicie walczyć. - Jeśli postanowi zostać prezydentem, to nim zostanie. Będzie zupełnie wyjątkowym prezydentem w dziejach Rzeczypospolitej – przekonuje.

- Małgosia jest bardzo silną i mądrą kobietą. Ma też w sobie rodzinny gen patriotyzmu, który ją bardzo napędza - mówi o żonie Jan Kidawa-Błoński i przypomina, że jej przodkami byli prezydent Stanisław Wojciechowski (+84 l.) i premier Władysław Grabski (+64 l.). Według Kidawy-Błońskiego jako ich prawnuczka będzie chciała kontynuować najlepszą polską tradycję sprawowania państwowych urzędów i na stanowisku prezydenta stworzy zupełnie nową jakość.
- Nie jest w polityce od wczoraj i wie dobrze czym ona jest. Jest całkowicie przygotowana na to, co się w takiej kampanii może wydarzyć - mówi Kidawa-Błoński i dodaje, że żona ma wsparcie bliskich. - Jako rodzina też jesteśmy na to gotowi. Kampanie są brutalne i wszystko może się zdarzyć. Ale ona w swojej klasie temu sprosta. I będzie umiała odpowiedzieć zaczepiającemu tak, żeby poszło mu w pięty – podsumowuje Kidawa-Błoński.

Najnowsze