Jarosław Kaczyński ujawnił swój majątek. Prezes PiS pławi się w luksusie? Kwoty robią wrażenie

2022-05-27 14:36
Jarosław Kaczyński
Autor: plotek.pl Jarosław Kaczyński

Politycy co jakiś czas przekonują opinie publiczną, że ich majątki są skromne. Jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński ( 73 l.) nie mógłby tak powiedzieć. Wszak Kaczyński może pochwalić się konkretnymi oszczędnościami. Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że polityk zgromadził ponad 250 tysięcy złotych oszczędności! To więcej niż rok temu, kiedy Kaczyński był uboższy o ponad 100 tysięcy złotych.

Na sejmowej stronie opublikowano oświadczenia majątkowe posłów za 2021 rok. Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora parlamentarzyści są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym, które dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową. 

Według oświadczenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w minionym roku Kaczyński otrzymał ponad 208 tys. zł z pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli jako wicepremier. Z diety poselskiej Kaczyński uzyskał ponad 5 tysięcy złotych. Prezes otrzymał też ponad 90,2 tys. zł emerytury ZUS.

Jarosław Kaczyński ma odłożone 253 tys. zł. W ubiegłorocznym oświadczeniu majątkowym Kaczyński wpisał kwotę około 142 tys. zł. 

Kaczyński zaczepiony pod kościołem! Szok, czego od niego chcieli! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Wicepremier jest współwłaścicielem - w jednej trzeciej - domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych, która jest warta około 1,8 mln zł.

Kaczyński nie posiada udziałów w żadnych spółkach. Nie prowadzi swojego biznesu. Od 1997 roku jest przewodniczącym Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. To "funkcja honorowa".

Kaczyński nie ma samochodu ani innych ruchomości, których kwota przekracza 10 tysięcy złotych.

Kaczyński ma kredyt w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej imienia Stefczyka. Saldo pożyczki na koniec ubiegłego roku wynosiło ponad 84 tys. zł.

Express Biedrzyckiej 27.05 (Leszek Miller, Ryszard Schnepf, kmdr por. Maksymilian Dura) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien kolejny raz zostać premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE