Julia Pitera wyrzucona z wybórow na szefa PO? Nie dali jej zagłosować [ZDJĘCIE]

2020-01-25 18:48 MMB
julia pitera
Autor: East News

Dramat byłej posłanki do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO! Julia Pitera chciała wziąć udział w wyborach na szefa PO. Kiedy jednak znana polityk dotarła do lokalu wyborczego to okazało się, że nie może zagłosować bo... kilka miesięcy temu zawieszono ją w prawach członka partii! Doniesienia Pitery dementuje rzecznik PO Jan Grabiec.

O incydencie jako pierwszy doniósł portal Onet.pl. Julia Pitera chciała zagłosować w wyborach na szefa PO jednak zostało to jej uniemożliwione. - Okazało się, że nie ma mnie na liście wyborców, bo zostałam zawieszona 27 listopada 2019 r, bo "szkodzę PO” - mówi Pitera w rozmowie z Onetem. O zawieszeniu byłej posłanki i europosłanki PO zdecydował Łukasz Abgarowicz, rzecznik dyscyplinarny partii. Pitera miała tkwić z nim w ostrym konflikcie, który ciągnie się od wielu lat. - Postanawiam o natychmiastowym, czasowym zwieszeniu Pani w prawach członka Platformy Obywatelskiej RP d czasu wyjaśnienia sprawy Pani licznych i powtarzających się, szkodzących wizerunkowi Platformy Obywatelskiej wypowiedzi medialnych - czytamy w piśmie, w którym Abgarowicz wyjaśnia powody decyzji o zawieszeniu Pitery.

Do informacji o incydencie odniósł się rzecznik PO Jan Grabiec. - Julia Pitera obecnie nie jest zawieszona w prawach członka PO. Dziś w Warszawie oddała głos w wyborach na przewodniczącego PO - napisał polityk na Twitterze.

Julia Pitera
Autor: Materiały prasowe