Kaczyński ODCHODZI?! Wybiorą NOWE władze partii

2020-05-22 18:56 CHA
Jarosław Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski / SE

Dziś na Nowogrodzkiej, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości, miała miejsce wielka narada z udziałem kierownictwa partii i szefów lokalnych struktur. Tematem spotkania były oczywiście wybory prezydenckie. Ale okazuje się, że w PiS szykują się jeszcze inne wybory – wybory władz ugrupowania! Czy to oznacza, że prezes Jarosław Kaczyński odchodzi?

Jak donosi „Rzeczpospolita”, prezes PiS zapowiedział podczas dzisiejszego spotkania, że jeszcze w tym roku odbyć się ma kongres partii. Powołując się na rozmówców z ugrupowania, dziennik podaje, że przed nim przeprowadzone zostaną wybory okręgowych władz partii. Z kolei w trakcie samego kongresu odbędą się wybory najwyższych władz partii. - Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowym, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres – podał poseł Krzysztof Sobolewski.

ZOBACZ TEŻ: ALARM w PiS! Kaczyński wezwał NAJWAŻNIEJSZYCH ludzi. Co z Dudą? [MAMY ZDJĘCIA]

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kto zasiada we władzach? Prezesa nikomu przedstawiać nie trzeba. Z kolei jego zastępcami w PiS są Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz oraz Beata Szydło. Przewodniczącym komitetu wykonawczego jest wieloletni współpracownik Kaczyńskiego, a obecnie poseł – Krzysztof Sobolewski, zaś szefem klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki. Czy wybory będą oznaczały przetasowania na tych stanowiskach? Tak rzeczywiście może się zdarzyć. Wszystkich natomiast nurtuje jedno pytanie – czy Jarosław Kaczyński ponownie będzie kandydował na prezesa? Analizując jego wypowiedzi z ostatniego roku, wydaje się, że tak. W 2019 roku Kaczyński dał wskazówkę w sprawie swojego ewentualnego przejścia na emeryturę.

- Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu - bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja - będzie mógł powiedzieć: "kolejny raz dotrzymaliśmy słowa – mówił w lipcu, prezentując program partii. Przypomnijmy, że Kaczyński w czerwcu skończy 71 lat.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze