Konfederacja podsyca antysemickie fobie? Zandberg wali w narodowców „Razem!!!”

2021-07-03 6:30
Opinie Se.pl - Zandberg - narodowcy
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Ostatnio na nowo rozgorzał temat reprywatyzacji. Temat ten poruszył także w najnowszym felietonie Adrian Zanberg. - Reprywatyzacyjny chaos skrzywdził i wciąż krzywdzi olbrzymią grupę ludzi – pisze poseł lewicy. Jak zauważa, narastający problem podsyca dodatkowo Konfederacja, ONR, czy Młodzież wszechpolska. - Nacjonaliści cynicznie grają ludzkimi lękami, żeby ugrać swoje w sondażach – czytamy w felietonie Zandberga. Zgadzacie się z posłem? Dajcie znać w komentarzu.

Temat reprywatyzacji zostanie zamknięty? Pisze o tym w najnowszym felietonie Adrian Zanberg. - To najwyższy czas – podnosi poseł. Na przeszkodzie stają jednak grupy, podsycające buzujące emocje w tym zakresie. - Nie rozwiązany problem cynicznie wykorzystuje skrajna, nacjonalistyczna prawica. W Polsce antysemickie fobie podsyca Konfederacja, ONR czy Młodzież Wszechpolska. Nacjonaliści cynicznie grają ludzkimi lękami, żeby ugrać swoje w sondażach – zauważa Zandberg.

Reprywatyzacja. Zamknijmy ten rozdział.

Mamy rok 2021. Od wydania dekretu Bieruta, który znacjonalizował grunty warszawskie, minęło 76 lat, od reformy rolnej - 77. Reprywatyzacja trwa już trzydziesty drugi rok. Czas wreszcie raz na zawsze zamknąć ten temat. Sejm postawił krok w dobrym kierunku - przyjął do wiadomości wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku. Jeśli ustawa wejdzie w życie, nie będzie już cofania decyzji sprzed kilkudziesięciu lat. Tysiące lokatorów odetchną z ulgą, skończy się dla nich czas niepewności.Reprywatyzacyjny chaos skrzywdził i wciąż krzywdzi olbrzymią grupę ludzi. W Warszawie swoje mieszkania opuścić musiało 40 tysięcy osób. Ale reprywatyzacja to nie tylko krzywda wyrzucanych na bruk lokatorów. W całej Polsce odebrano samorządom tereny, na których od dziesiątek lat stoją szkoły, przychodnie czy parki. Na reprywatyzacji od lat pasą się oszuści i mafiozi. Bałagan administracyjny sprawia, że ludzie nie mogą kupować i sprzedawać mieszkań objętych roszczeniami, wstrzymuje się decyzje o remontach czy - jak na warszawskiej Pradze - podłączeniu lokali socjalnych do ogrzewania centralnego.Nie rozwiązany problem cynicznie wykorzystuje skrajna, nacjonalistyczna prawica. W Polsce antysemickie fobie podsyca Konfederacja, ONR czy Młodzież Wszechpolska. Nacjonaliści cynicznie grają ludzkimi lękami, żeby ugrać swoje w sondażach. Podobnie zresztą zachowuje się prawica w Izraelu. Tam każdą próbę przecięcia przez Polskę reprywatyzacyjnego chaosu prawica traktuje jako pretekst do politycznej awantury. Im dłużej będą trwały niejasności wokół reprywatyzacji, tym dłużej nacjonaliści z polskiej i izraelskiej strony będą straszyć i skłócać ze sobą nasze społeczeństwa. 

dr Anna Materska-Sosnowska: Bez twardego porozumienia PO się rozpadnie [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE