Konferencja ministra zdrowia 7 grudnia. O której godzinie poznamy nowe obostrzenia w Polsce na święta 2021?

2021-12-07 11:36
Minister Adam Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Minister Adam Niedzielski

Konferencja ministra zdrowia została zapowiedziana na 7 grudnia 2021. Adam Niedzielski przedstawi na niej szczegóły dotyczące wprowadzania nowych obostrzeń, zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nieoficjalnie wiadomo już, jakie obostrzenia na święta wprowadzi rząd. Co ogłosi Adam Niedzielski na konferencji ministra zdrowia 7 grudnia o godz. 13? Szczegóły w artykule na se.pl.

Konferencja ministra zdrowia 7 grudnia - o której?

Konferencja ministra zdrowia została zapowiedziana na 7 grudnia 2021. O której godzinie Adam Niedzielski ogłosi nowe obostrzenia na święta? Konferencja ma rozpocząć się o godzinie 13. Wtedy właśnie poznamy szczegóły dotyczące nowych obostrzeń w Polsce, które rząd planuje wprowadzić na święta Bożego Narodzenia. Przypomnijmy, że wprowadzenie nowych obostrzeń zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. O jakich ograniczeniach mowa? Szczegóły poznamy podczas konferencji ministra zdrowia 7 grudnia 2021 o godz. 13, ale już teraz dotarliśmy do informacji na temat niektórych zaplanowanych obostrzeń. Szczegóły w materiale: Nowe obostrzenia na święta. Czarny scenariusz: obowiązkowe szczepienia, ograniczenie mobilności. O niektórych nowych obostrzeniach mówił m.in. rzecznik rządu Piotr Müller, czy Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Co planuje wprowadzić rząd na święta? Czytaj w dalszej części artykułu poniżej.

Nowe obostrzenia na konferencji 7 grudnia 2021

Rzecznik rządu, Piotr Müller, 7 grudnia 2021 rano zdradził szczegóły dotyczące nowych obostrzeń na święta, które poznamy na konferencji ministra zdrowia. W programie "Kwadrans polityczny" TVP mówił o wprowadzeniu ograniczonego w pewnym stopniu zakazu przemieszczania się i zwiększeniu limitów osób. - Szczegółów nie chciałbym przekazywać, natomiast to będą decyzje głównie związane z ograniczeniami, zmianą limitów i pewnymi działaniami ograniczającymi mobilność społeczną, by ograniczyć rozwój choroby – mówił Piotr Müller o nowych obostrzeniach. Rzecznik rządu podkreślił jednak, że osoby zaszczepione "będą zasadniczo wyłączone z tych ograniczeń". Z kolei jak wynika z informacji "Wydarzeń" w Polsacie, wśród nowych obostrzeń mają się znaleźć obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych: służby zdrowia, pracowników DPS-ów, wojska, a może nawet i nauczycieli. Do tej kwestii również odniósł się rzecznik rządu. - Obowiązkowe szczepienia w tym momencie nie obowiązują w żadnym kraju. Faktycznie powszechnego obowiązku szczepień nie przewidujemy - zapowiedział Piotr Müller.

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE