Kontrowersyjna nominacja dla Chazana. Kobiety planują protesty

2018-04-23 19:25 PMar
Profesor Chazan dostał wymówienie
Autor: Marcin Smulczyński Będzie konkurs na nowego szefa szpitala przy Madalińskiego

Wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek zdecydowała się powołać prof. Bogdana Chazana na stanowisko świętokrzyskiego konsultanta do spraw ginekologii i położnictwa. Decyzja ta wywołała duże poruszenie wśród przedstawicieli partii opozycyjnych oraz członków różnych stowarzyszeń. Jak zapowiedziano, w środę i czwartek w Kielcach odbędą się protesty, których celem będzie błyskawiczne odwołanie Chazana.    

Prof. Bogdan Chazan pełni funkcję świętokrzyskiego konsultanta do spraw ginekologii i położnictwa od 10 kwietnia. Z racji jego kategorycznych poglądów dotyczących aborcji i stosowania metody in vitro jego nominacja wzbudziła ogromne kontrowersje m.in. wśród feministek. Jedna z nich, Małgorzata Marenin zapowiedziała na środę i czwartek protesty w sprawie odwołania lekarza z tej funkcji.

Pierwsza pikieta pod hasłem "Stop Chazanowi" odbędzie się w najbliższą środę przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim. Jej początek zaplanowano na godzinę 14. Dzień później od godziny 11 przeciwnicy prof. Bogdana Chazana będą protestować przed Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy alei IX wieków Kielc, gdzie znany lekarz będzie miał zajęcia ze studentami.

Jak zdradziła Onetowi Marenin: - Cała lokalna opozycja zgodziła się współorganizować ze mną ten protest. Więc mamy od Antify, poprzez Razem, SLD, Platformę Obywatelską, Nowoczesną, KOD, Inicjatywę Feministyczną, Obywateli RP i też mniejsze stowarzyszenia. Jestem zachwycona tym, że we wspólnej sprawie możemy się jednoczyć.

Wcześniej na swoim Twitterze były minister zdrowia dodawał:

 

 

Zobacz także: Chazan krytykuje protest lekarzy: Sami ujmują sobie godności

Najnowsze