Koronawirus. Podszywają się pod Rydzyka! Chcą wyciągnąć kasę. OBRZYDLIWE PRAKTYKI

2020-03-26 8:20 LIKP
Tak zmieniał się ojciec Rydzyk, 2013
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SE

Trzeba nie mieć sumienia, żeby tak żerować na dramacie, który rozgrywa się na całym świecie. Oszuści bezwstydnie podszywają się pod ojca Tadeusza Rydzyka i jego Radio Maryja, próbując wyłudzić pieniądze od religijnych Polaków bojących się w dobie koronawirusa wyjść z domu. Zdenerwowany Rydzyk postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Na stronie Radia Maryja pojawił się bardzo ważny komunikat.

Co za obrzydliwe praktyki! Oszuści, którzy podszywają się pod popularnego redemptorystę, z jednej strony chcą go zohydzić, z drugiej chcą wyrwać pieniądze od naiwnych. "Drodzy Państwo. Otrzymujemy sygnały, że w internecie pojawiają się różne inicjatywy podszywające się pod Radio Maryja. Ostatnio oszuści ponownie się uaktywnili. Zakładają strony, wykorzystując wprost znaki Radia Maryja albo przerobione logo Radia Maryja, a także zdjęcia przedstawiające ojca Dyrektora. Chodzi o odbieranie dobrego imienia ojcu Dyrektorowi i Radiu Maryja, a także o kradzież" - czytamy w specjalnym komunikacie opublikowanym na stronie radiomaryja.pl. Najgorsze jest to, że teraz - gdy mamy w Polsce epidemię koronawiusa - łatwiej "złowić" niedoświadczonych internautów. 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Szokujący sondaż. To dlatego PiS chce wyborów prezydenckich 2020 w maju?!

- Ostatnio po raz kolejny oszuści propagują tak zwaną „spowiedź w internecie”, pokutę online. Raz – oszuści ci drwią z Sakramentów świętych, dwa – zniesławiają Radio Maryja i ojca Dyrektora, trzy – okradają naiwnych, gdyż podają numery kont za tak zwaną „usługę”. Radio Maryja nigdy nie miało, nie ma i nie będzie mieć z takimi działaniami nic wspólnego. Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie - podkreślono. - Nie dajmy się nabierać oszustom, a poza tym Kochani nie zniechęcajmy się, ale czyńmy dobro, jeszcze więcej dobra. Bierność dobrych rozzuchwala złych - apelują ludzie ojca Tadeusza Rydzyka.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.