Koronawirus. Prezydent Duda: Polska sprowadza wyposażenie medyczne z Chin

2020-03-25 13:38 Paula
Prezydent Andrzej Duda
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI

Koronawirus zaatakował Polskę. Już u ponad 900 osób stwierdzono zarażenie koronawirusem. W czasie konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda przedstawił najnowsze informacje dotyczące walki z zarazą. W swoim wystąpieniu wspomniał m.in. o rolnikach i strażakach. O czym jeszcze?

Polska walczy z koronawirusem. Władza wprowadza kolejne obostrzenia, które muszą być przestrzegane, by zaraza się nie rozprzestrzeniała. Wciąż pojawiają się apele o to, by pozostać w domach, a wychodzić tylko  w ważnych potrzebach, np. jeśłi ktoś nie może pracować zdalnie, musi iść po zakupy spożywcze czy do apteki, wyprowadzić psa. Nowe zasady obowiązują od 25 marca aż do 11 kwietnia włącznie, czyli do Wielkanocy. Zmianom podlegają też od teraz zasady bezpieczeństwa dotyczące zgromadzeń religijnych. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

W środę odbyła się konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent powiedział: - Nowe przepisy mają chronić Polaków przed gospodarczymi skutkami koronawirusa. W ramach Tarczy Antykryzysowej rolnicy będą traktowani jak przedsiębiorcy. Prezydent o rozmowie z prezydentem Chin: - Bardzo dobra rozmowa, przedstawiłem sytuację u nas. Prezydent Duda dodał, że Polska kupi sprzęt ochronny, dostawa dotrze z Chin: - W czwartek pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym wyląduje w Polsce. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych samolotów - podał Duda.

Prezydent podziękował wszystkim służbom, które poświęcają się w walce z koronawirusem i poprosił o przestrzeganie wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, tych obowiązujących od dziś.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.