Kukiz na tajnym spotkaniu z Kaczyńskim. Teraz ujawnia

2022-05-18 11:44
Jarosław Kaczyński, Paweł Kukiz
Autor: Marek Kudelski/Super Express, Art Service/Super Express Kukiz na tajnym spotkaniu z Kaczyńskim. Teraz ujawnia

Trwający spór z Komisją Europejską o zmiany w polskim sądownictwie powodują, że środki z KPO dla Polski wciąż nie są odblokowane. Jednak jak poinformował Paweł Kukiz, już wkrótce może to się zmienić. Polityk opowiedział w TVP o szczegółach tajnego spotkania, w którym wziął udział m.in. Jarosław Kaczyński.

Od kilku miesięcy trwa spór na linii Polska - Komisja Europejska, który dotyczy zmian w sądownictwie. Bruksela nie zamierza wypłacać środków z KPO ze względu na zamieszanie związane z Sądem Najwyższym. Wygląda jednak na to, że polskie władze po długim czasie spełnią warunki, które narzuca KE, dzięki czemu pieniądze z funduszu już wkrótce znajdą się w naszym kraju. Tak przynajmniej uważa Paweł Kukiz, który we wtorkowe popołudnie wziął udział w spotkaniu polityków obozu władzy oraz szefów partii, które wspierają rząd. Zdaniem lidera Kukiz 15' kompromis jest dość blisko. - Odnoszę wrażenie, że wszystko idzie w bardzo dobrą stronę w ramach Zjednoczonej Prawicy i że Bruksela nie będzie miała pretekstu ku temu, by zakwestionować ten kompromis, który zostanie w Polsce osiągnięty po prawej strony - ocenił polityk.

Przyznał jednocześnie, że polski wymiar sprawiedliwości wymaga reform. W jego ocenie - powinna się ona odbywać oddolnie od wprowadzenia instytucji sędziów pokoju, wybieranych przez obywateli, a którzy to sędziowie mieliby rozstrzygali najprostsze spory.

ZOBACZ TEŻ: Wielkie zmiany w PiS. Sasin może złapać się za głowę

NIŻEJ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA POLITYKÓW. KLIKNIJ I SPRAWDŹ, kto przyszedł!

Express Biedrzyckiej 04.05 (Goście: Adam Kobieracki, Tomasz Trela, dr Marcin Zaborowski) Sedno Sprawy: Paweł Kukiz
Sonda
Paweł Kukiz - powinien wrócić do muzyki, a może zostać w polityce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE