Kwaśniewski wychwala żonę Jolantę. "Uratowała...". Chodzi o Juratę

2021-09-24 5:38
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy
Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Andrzej Duda (49 l.) przeprowadza wielkie porządki! Kancelaria Prezydenta przeznaczyła 160 tys. zł na drobiazgowy remont elewacji i dachu luksusowej willi w Juracie. Tylko meble i małżeńskie łoże do ośrodka wypoczynkowego kosztowały co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. – A Juratę to uratowała moja żona. Myśmy zrobili przez kolejne 10 lat z tego perełkę – przypomina w rozmowie z „Super Expressem” były prezydent Aleksander Kwaśniewski (67 l.).

Wałęsa z Juraty w ogóle nie korzystał. Jest to dość logiczne, gdyż pan prezydent był z Gdańska, a takie jeżdżenie na Hel byłoby chyba zbędną fanaberią w jego mniemaniu. W każdym razie w końcówce jego prezydentury ten teren miał być wystawiony na przetarg – opowiada nam Aleksander Kwaśniewski, prezydent Polski w latach 1995–2005. – Wtedy do Juraty przyjechała moja małżonka Jolanta. Powiedziała, że to jest zbyt piękne miejsce i państwo powinno je mieć. I choć zastałem ośrodek w opłakanym stanie, to myśmy przez kolejne 10 lat zrobili z niego perełkę. Wszyscy, którzy ją odwiedzali, byli pod ogromnym wrażeniem. No i Jurata miała i ma wszelkie warunki, by wykonywać tu obowiązki prezydenta RP, łącznie z przyjmowaniem gości i pracą gabinetowo-administracyjną – tłumaczy były prezydent. Kwaśniewski i dodaje, że za swojej prezydentury spędzał w Juracie miesiąc rok do roku „rozpoczynając od 15 lipca, by wrócić na Święto Wojska Polskiego”.

>>>Kwaśniewscy nakryci na łódce. 66-letnia Jolanta nie mogła się powstrzymać! Zrobiła to ZDJĘCIA

Co Aleksander Kwaśniewski sądzi o odrestaurowywaniu ośrodka „Mewa” przez obecnego prezydenta? – Jak ja odchodziłem, to zostawiłem ośrodek w bardzo dobrym stanie. Ale przez 16 lat musiała zdarzyć się jakaś dekapitalizacja, a renowacje są po prostu potrzebne – mówi prezydent, któremu los „ukochanego dziecka” jego małżonki ewidentnie nie jest obojętny.

>>>Kwaśniewska weszła do sklepu z TYM! Dobrze, że w pobliżu była ochrona [ZDJĘCIA]

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Politycznie rząd działa słusznie, humanitarnie - bezdusznie

Zobaczcie zdjęcia z prezydenckiej rezydencji w Juracie, w tym słynne, na którym rzekomo opala się Jolanta Kwaśniewska ze swoją córką Aleksandrą w galerii poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE