Legenda PO odkopała DZIWNY plakat z Janem Pawłem II. To wszystko zmienia [FOTO]

2019-11-04 8:43 LIKP
Jan Paweł II
Autor: archiwum se.pl

To się porobiło! Legenda Platformy Obywatelskiej, jej europejska twarz, pokazała osobliwy plakat z polskim papieżem. Grafika wzbudza olbrzymie kontrowersje i sprawia, ze wielu ludzi nie wie, co naprawdę myśleć o LGBT i tęczy. Róży Thun udało się wywołać gigantyczne zamieszanie. Wbijając kij w mrowisko, narobiła sobie zarówno nowych przyjaciół, jak i wrogów.

Róza Thun zaprezentowała dla wielu osób wydającą się dziwną grafikę. "Na dobranoc: plakat promujący pielgrzymkę JP2 do Polski w 1983 roku. Piękny, prawda?" - pyta prowokacyjnie eurodeputowana Platformy Obywatelskiej. 
"Wydawnictwo Świętego Krzyża Opole. Format 43x58cm. druk offsetowy" - informuje o szczegółach dotyczących wydania plakatu Thun. Uwagę zwracają dwie tęcze znajdujące się nad Janem Pawłem II. Znaczna część katolików nie będzie mogła przeboleć tego, że w środku jednej znajduje się wizerunek Matki Boskiej.  Trzeba jednak dodać, że tęcze z plakatu nie mają nic wspólnego z tęczami LGBT. W latach 80. w komunistycznej Polsce nikt bowiem nie łączył tęczy ze środowiskami skupiającymi mniejszości seksualne. 

ZOBACZ TEŻ: Będzie BURZA. Nieznane fakty o Janie Pawle II. Wałęsa UJAWNIA

Sprawdź: Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Dziś jednak tęcza nabrała innego znaczenia i zaprezentowana przez znaną z raczej liberalnych poglądów Thun na pewno rozsierdzi polskich konserwatystów... 

CZYTAJ TAKŻE: SZOK po słowach Gowina! Kaczyński będzie wściekły

Najnowsze