Lidia Staroń nie zostanie RPO! Senat odrzucił kandydatkę PiS. Nie uwierzysz, kto zagłosował przeciw!

2021-06-18 13:27
Lidia Staroń maglowana w Senacie
Autor: LESZEK SZYMAŃSKI/PAP Lidia Staroń maglowana w Senacie

Lidia Staroń nie zostanie Rzeczniczką Praw Obywatelskich. W głosowaniu Senat odrzucił kandydaturę przyjętą we wtorek przez Sejm. Lidia Staroń jest już trzecią kandydaturą odrzuconą przez Senat od czasu wygaśnięcia mandatu Adama Bodnara we wrześniu ubiegłego roku.

Lidia Staroń nie zostanie RPO

We wtorek Sejm powołał Lidię Staroń na RPO, jednak by kandydatka mogła zasiąść na urzędzie, potrzebna była jej jeszcze zgoda Senatu. W głosowaniu o godzinie 13:40, Senat nie wyraził zgody na powołanie Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Zaskakuje to, że poparcia dla kandydatki obozu władzy nie udzielili senatorowie Dorota Czudowska i Andrzej Pająk z klubu parlamentarnego PiS.  

- W Polsce jest tak, że albo się jest z tej partii albo z drugiej, natomiast, jak się walczy o ludzi, tak właśnie jest. Decyzje zapadły już wcześniej. Ja zawsze jestem po stronie obywateli - skomentowała zaraz po głosowaniu Lidia Staroń. Na pytanie, czy żałuje, iż nie została nową RPO, odpowiedziała, że "oczywiście, że nie".

>[NIE PRZEGAP]:Lidię Staroń spotkała potworna choroba. Obudziła się, nie mogła chodzić i mówić

To już trzeci RPO odrzucony przez Senat

Wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich jest konieczny, bowiem we wrześniu 2020 zakończyła się kadencja Adama Bodnara, który pełni swoje obowiązki po dziś dzień. Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej z dnia 15 kwietnia Bodnar przestanie pełnić swoje obowiązki w lipcu. Nie wiadomo, co się stanie jeśli do tego czasu parlament nie wyłoni nowego rzecznika. 

>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>>>Staroń nie zostanie RPO przez Gowina?! Senator Porozumienia nie chce głosować na kandydatkę PiS

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze