Rewolucja w rządzie! Suski za Czarnka? "Spodziewajmy się zatem bliskiej zmiany"

2021-02-12 21:20
Przemysław Czarnek, Marek Suski
Autor: Marek Kudelski, Paweł Dąbrowski/Super Express Przemysław Czarnek, Marek Suski

Szok! Czy Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek (44 l.) po kilku miesiącach urzędowania pożegna się z ministerialnym stołkiem na rzecz posła PiS Marka Suskiego (63 l.)? Sprawa dotyczy nowej punktacji czasopism naukowych, w których publikują pracownicy akademiccy. Punkty te służą PAN do weryfikacji dorobku poszczególnych naukowców. Otóż minister Przemysław Czarnek ogłosił „Komunikat w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych”, w którym duże dodatki do punktów dostały tytuły powiązane z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (który ukończył minister), uczelniami o. Rydzyka czy posiadające słowo „teologia” w nazwie.

Zdaniem polityka PO oraz wieloletniego wydawcy literackiego Rafała Grupińskiego (69 l.), czara goryczy w sprawie ministra Czarnka mogła się właśnie przelać. Otóż Grupiński podzielił się plotką, według której Marek Susk ma w krótce zakończyć błyskotliwą karierę Czarnka w resorcie edukacji. - Heroiczny wyczyn ministra Czarnka w sprawie ostatniej ewaluacji czasopism nic mu podobno nie pomoże. Nie uwzględnił, nieszczęśnik, biuletynu PiSu i "Naszego Dziennika" - pół-żartem, pół serio zdaje się komentować poseł PO, by w następnym zdaniu spuścić prawdziwą medialną bombę. - Spodziewajmy się zatem bliskiej zmiany na Marka Suskiego. Nobel dla polskiej nauki zbliża się wielkimi krokami - pisze polityk. 

Nie wiemy, czy jest to żart, czy zwiastun nieuchronnych zmian w resorcie edukacji. Internauci komentujący wpis Grupińskiego przypominają o ponadprzeciętnej intuicji polityka. Otóż to w kierowanym przez Grupińskiego piśmie "Czas Kultury" opublikowano debiut pisarski Olgi Tokarczuk. - Może Pan żartować z Nobla jako jeden z niewielu w Polsce - pisze użytkownik Twittera przedstawiający się jako Cezary Kielar. 

Przypomnijmy, że w ostatniej re-ewaluacji punktowej czasopism, minister Czarnek (będący wciąż profesor KUL), podwyższył punktacje tytułów, w których sam ostatnio publikował. Wszystkie cztery artykuły ministra z ostatnich lat pojawiły się na łamach czasopism, które jego decyzją zyskały więcej punktów, tj. "Biuletyn Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego" (wzrost z 20 do 70 punktów), "TEKA Komisji Prawniczej PAN Oddział w Lublinie" (z 40 do 100 ptk.) oraz "Przegląd Sejmowy (z 70 do 100 ptk).

>>>ZOBACZ TEŻ:

>Siostrzeniec Morawieckiego nie wytrzymał! Pojechał po Czarnku jak po łysej kobyle

>Wielkie nagrody w Ministerstwie Edukacji. Czarnek NIE SKĄPI grosza, 700 tysięcy na premie

>Zrozpaczony Czarnek ledwo powstrzymywał łzy. Na wszystko patrzyli ludzie

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE