Migalski ostro o opozycji. Pójdzie im w pięty! Nazwał ich na "g"

2021-08-02 9:39
Marek Migalski
Autor: wikipedia.pl CC Marek Migalski

Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie, które pozwala na zwiększenie pensji posłów, marszałków, wicemarszałków. Wiele osób jest zaskoczonych takim posunięciem. Do nich należy też politolog Marek Migalski, który zauważył coś jeszcze. Ekspert nie może uwierzyć, że na taki ruch władzy nie zareagowali politycy opozycji.

Prezydent Duda kilka dni temu przyznał na antenie Polsat News, że już podpisał rozporządzenie w sprawie podwyżek dla posłów. W Dzienniku Ustaw w piątek wieczorem ukazało się rozporządzenie, wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów. Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł. Ta sprawa może bulwersować szczególnie w okresie, gdzie wielu obywateli zmaga się z problemami finansowymi wynikającymi z ataku epidemii. Uwagę na podwyżki dla polityków zwrócił też politolog Marek Migalski, który skomentował sytuację w Internecie. Zdaniem politologa, i byłego europosła, opozycja powinna zareagować na ten krok władzy: - Czy ja dobrze rozumiem, że władza 3 dni temu zapewniła parlamentarzystom 50-procentowe podwyżki, a opozycja nie zrobiła w tej sprawie nic, ani jednej konferencji prasowej, ani jednego wydarzenia politycznego?! Czyżby dlatego, że jej działacze też są parlamentarzystami? - napisał ostro Migalski. To nie wszystko, bo w kolejnym wpisie jeszcze dołożył opozycji nazywając ją "gapciami"! - To w jakimś sensie jest odpowiedź na pytanie, dlaczego PiS po 6 latach fatalnych rządów nadal ma najwyższe poparcie. Niewykorzystanie tej wpadki władzy jest nieprawdopodobne. Kaczyński w takiej sytuacji miesiącami grillowałby władzę. Ale nasze gapcie mają inne plany - ocenił gorzko.

Gorzkie słowa Morawieckiego: "Ubolewam...". Sprawa jest poważna

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: USA traktuje dziś Polskę jak wroga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE