Morawiecki wzywa na dywanik ważnych ministrów. Priorytetowa sprawa

2021-07-28 8:37

Już dziś w godzinach popołudniowych Mateusz Morawiecki ma odbyć serię spotkań z prominentnymi ministrami swojego rządu. Na dywanik do premiera wezwano ministrów: zdrowia Adama Niedzielskiego, finansów Tadeusza Kościńskiego, infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz pracy i rodziny Marlenę Maląg. O co chodzi? Już wyjaśniamy!

Jak dowiedział się portal 300polityka.pl, wszyscy wezwani zostali na spotkania statusowe przygotowań procesu ustawodawczego najważniejszych części Polskiego Ładu. Portal przypomina, że z dziesięciu podstawowych filarów Polskiego Ładu, 5 już zostało ogłoszonych jako projekty legislacyjne lub znajduje się w realizacji. Trwa już przyjmowanie projektów w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, przedstawiono projekt ustawy podatkowej zawierający realizację: 30 tys. kwoty wolnej, emerytury bez podatku, ogłoszono zniesienie limitów do specjalistów oraz darmową profilaktykę 40+. Przygotowano też regulację dotyczącą Rodzinnego kapitału opiekuńczego – do 1000 zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12 do 36 miesięcy. To jednak nie zadowala w pełni szefa polskiego rządu. – Najważniejsze projekty, których przyspieszenia oczekuje premier od ministrów to m.in 7% PKB na zdrowie, mieszkanie bez wkładu własnego, dom bez formalności oraz dopłaty do paliwa rolniczego, małe centra nauki Kopernik – czytamy.

Zobacz: Tajny plan Tuska. Tak chce wygrać z PiS! Znamy kulisy

Według ustaleń portalu o 12:00 odbędzie się spotkanie z ministrem Niedzielskim, o 13:00 – z ministrem Kościńskim, o 13:30 – z ministrem Adamczykiem, a o 14:00 z minister Maląg.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Morawiecki popełnił największą zbrodnię urzędniczą

Warto przypomnieć, że rzecznik rządu Piotr Muller zdradził w Polsat News, że najbardziej politycznie gorący temat z Polskiego Ładu– (czyli ustawy podatkowe) procedowane w Sejmie będą we wrześniu. Można się spodziewać dość szybkiego tempa prac w Sejmie, ponieważ większość rządowa musi brać pod uwagę wykorzystanie przez Senat całych 30 dni, a ustawy podatkowe muszą, zgodnie z orzecznictwem TK, zostać opublikowane z odpowiednim wyprzedzeniem przed rozpoczęciem roku podatkowego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE