Trzaskowski może się zdziwić. Tam widzą go wyborcy. Najnowszy sondaż "SE"

2021-07-12 6:44
Rafał Trzaskowski
Autor: AKPA

Miejsce Rafała Trzaskowskiego (49 l.) jest w Platformie! Wątpliwości nie ma Bronisław Komorowski (69 l.). – Rafał jest jeszcze młodym politykiem. Ma ogromne atuty w swoich rękach. Jego czas jeszcze nadejdzie – mówi w rozmowie z „Super Expressem” były prezydent, komentując odstawienie prezydenta Warszawy na boczny tor w PO po tym, jak do partii wrócił Donald Tusk (64 l.). Trzaskowskiego nadal w PO widzi również większość Polaków – wynika z najnowszego sondażu Pollster dla „Super Expressu”.

Rafał Trzaskowski jest wiceszefem Platformy Obywatelskiej, jednak ambicje ma znacznie większe. Bezpośrednio przed ogłoszeniem powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska prezydent Warszawy negocjował swoją pozycję w partii z byłym premierem i Borysem Budką (43 l.). Z informacji, do których dotarł „Super Express”, wynika, że miał nawet zażądać ogłoszenia go kandydatem na premiera. Rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Nie przegap: Bronisław Komorowski o powrocie Tuska: "Teraz powinien dogadać się z Hołownią" [TYLKO W SE]

Takie trudne sytuacje Rafał powinien traktować jako lekcje, które ukształtują jego charakter, jako doświadczenie, z którego wyciągnie wnioski – mówi nam Bronisław Komorowski i dodaje, że Trzaskowski „jeszcze rozkwitnie w pełni jako polityk”.

Otwarty konflikt z Trzaskowskim i jego odejście z Platformy wykluczają także politycy tej partii. – Sprawa jest zamknięta, uspokojona. Rafał jest naprawdę naszym atutem i może mieć dla Platformy kapitalne znaczenie – mówi nam jeden z nich.

Również najnowszy sondaż „SE” pokazuje, że dla zdecydowanej większości wyborców miejsce Trzaskowskiego jest w PO. – Ten sondaż potwierdza najbardziej prawdopodobny scenariusz, w ramach którego Trzaskowski pozostanie w Platformie – komentuje politolog, prof. Antoni Dudek (55 l.).

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 6–7 lipca 2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Nie odchodź z PO
Autor: materiały SE
Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Przyjście Tuska nie spowoduje cudu. Trzaskowski jest potrzebny
Sonda
Czy Donald Tusk i Rafał Trzaskowski się dogadają i wspólnie będą rządzić Platformą Obywatelską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE