Nie żyje Stefan Michnik. Zagadkowy nekrolog

2021-07-30 13:59
Stefan Michnik
Autor: East News Stefan Michnik

Stefan Michnik, brat Adama Michnika, redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", nie żyje. Były sędzia od końca lat 60' mieszkał w Szwecji. Na stronie internetowej "Gazety Wyborczej", swego brata żegna Adam Michnik. Stefan Michnik zmarł w wieku 92 lat, w Göteborgu. - Mój Brat wiele wycierpiał z mojego powodu, choć nie z mojej winy . Żegnam Cię Stefanie - napisał w nekrologu jego brat.

Nekrolog z informacją o śmierci Stefana Michnika ukazał się 30 lipca na stronie internetowej "Gazety Wyborczej". Kondolencje rodzinie złożył Adam Michnik. - Kasi i wszystkim Bliskim składam serdeczne wyrazy współczucia. Mój Brat wiele wycierpiał z mojego powodu, choć nie z mojej winy. Żegnam Cię Stefanie - napisał redaktor naczelny "Gazety Wyborczej". Stefan Michnik od końca lat 60' mieszkał w Szwecji, jako emerytowany bibliotekarz. W przeszłości kilkukrotnie Instytut Pamięci Narodowej oraz Sąd Garnizonowy w Warszawie wnioskowały do szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości o ekstradycję Stefana Michnika. Zarzucano mu wydawanie bezprawnych wyroków śmierci, jednak sąd w Uppsali nie zgodził się na jego wydanie. Stefan Michnik zmarł w wieku 92 lat. 

CZYTAJ TEŻ: Brat Michnika ma kłopoty. Wniosek o areszt Stefana Michnika już jest

Grób Kargula z "Samych swoich". Władysław Hańcza i jego tragicznie zmarły syn. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE