Nowy sondaż. Okropny cios w Morawieckiego! Kaczyński się wścieknie

2022-01-21 16:25
Morawiecki, Kaczyński
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Morawiecki, Kaczyński

Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia wątpliwości! Rządowi Mateusza Morawieckiego ubywa zwolenników. Porażka musi boleć tym bardziej, że debiut Polskiego Ładu miał przynieść całkowicie odwrotne skutki. Prezes Kaczyński i premier Morawiecki na pewno nie tak wyobrażali sobie powitanie nowego roku...

Tylko 30 proc. badanych określa się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego - wynika z najnowszego sondażu CBOS. To wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z grudniem. Znacznie więcej jest przeciwników rządu - ich odsetek szacuje się na 44 proc. Polaków. Jeszcze gorzej wypada sama osoba premiera. Aż 52 proc. Polaków jest niezadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki. Przeciwnego zdania jest 33 proc. wyborców. 

Kto popiera Morawieckiego? CBOS: emeryci, renciści i rolnicy

Mimo ostatnich starań o poprawę sytuacji fiskalnej klasy średniej, zwolennikami rządu wciąż pozostają starsi Polacy (49 proc. osób od 65 roku życia wobec 8 proc. spośród najmłodszych badanych), respondenci o dochodach per capita od 1000 zł do 1499 zł (40 proc.), badani z wykształceniem zasadniczym zawodowym (40 proc.), a także mieszkańcy wsi (33 proc.) i najmniejszych miast (36 proc.). Rząd Mateusza Morawieckiego najczęściej popierają rolnicy (48 proc.), emeryci (46 proc.) oraz renciści (39 proc.). 

Przeciwnikami rządu częściej są młodsi Polacy (63 proc. w grupie osób w wieku 18-24 lata wobec 29 proc. wśród najstarszych badanych), mieszkańcy ponad półmilionowych miast (64 proc.), badani o dochodach per capita wynoszących co najmniej 3000 zł (61 proc.), a także ankietowani z wykształceniem wyższym (61 proc.).

>>>Polski Ład. Duża zmiana w uldze dla klasy średniej. To będzie rewolucja?!

>>>>Leszek Miller uderza w Mateusza Morawieckiego. Premierowi pójdzie w pięty? "Prosto z lewej"

>>>>>Nowy sondaż: Czy minister Adam Niedzielski powinien podać się do dymisji? Zastanawiające wyniki

Polacy są w FURII! Jest GORZEJ niż za TUSKA | KOMENTERY
Sonda
Zyskałeś czy straciłeś na Polskim Ładzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE