Ogromny cios w Schetynę tuż po świętach. To prawdziwa kompromitacja! Sondaż

2019-12-30 7:25
Schetyna musi odejść
Autor: Jacek Dominski/REPORTER Schetyna musi odejść

Wkrótce Platformę Obywatelską czeka ważne wydarzenie. Chodzi o wybory na przewodniczącego partii. Obecny lider ugrupowania – Grzegorz Schetyna (56 l.) nie zadeklarował jeszcze, czy będzie ubiegał się o reelekcję. Chrapkę na jego stołek ma już kilku polityków PO. A kto zdaniem Polaków powinien objąć przywództwo nad partią pokazał najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster dla „SE”.

Ostatnio Schetyna powiedział w jednym z wywiadów, że o swej decyzji w sprawie startu w wyborach poinformuje w styczniu. - Jestem namawiany i proszony, żeby kandydować – dodawał nieskromnie.

Jeśli się zdecyduje, przyjdzie mu zmierzyć się z silnymi zawodnikami. W tym gronie jest choćby Borys Budka (41 l.), którego według naszego badania Polacy najchętniej widzieliby w fotelu szefa PO. Liderami chcą być również Joanna Mucha (43 l.), Bogdan Zdrojewski (62 l.) oraz Bartosz Arłukowicz (48 l.). Ten ostatni zamiar kandydowania potwierdził w ubiegły piątek. Wszyscy oni uzyskali w sondażu lepszy wynik od Schetyny.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków.

Którego polityka najchętniej widziałbyś jako szefa Platformy Obywatelskiej?

Uwaga: tylko osoby zdecydowane

Grzegorz Schetyna 11 proc.

Bartosz Arłukowicz 13 proc.

Bogdan Zdrojewski 15 proc.

Joanna Mucha 22 proc.

Borys Budka 26 proc.

Inny polityk 13 proc.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE