Zapadła decyzja Komisji Europejskiej ws. szczepień dzieci od 5 roku życia. Co postanowiono?

2021-11-30 15:31
Szczepionka
Autor: pixabay.com Szczepionka

Mamy oficjalne zatwierdzenie! Komisja Europejska podjęła decyzję o możliwości korzystania ze szczepionki przeciw Covid-19 dla małych dzieci od 5. do 11 roku życia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ustosunkował się do najnowszych doniesień i skomentował je w odniesieniu do Polski.

Z tego co wiadomo już w czwartek Europejska Agencja Leków wydala rekomendację, stąd szybkie kroki ze strony Komisji Europejskiej. Okazuje się, że EMA wydała pełną zgodę na stosowanie szczepień u dzieci od 5. roku życia, jako ochrony przed koronawirusem. Comirnata to preparat do stosowania u dzieci, a korzyści znacznie przewyższają skutki uboczne plus przede wszystkim pozwalała na lżejsze przejście zakażenia. "Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 5 do 11 lat są podobne do tych u osób w wieku 12 lat i starszych; obejmują m.in. zmęczenie, ból głowy, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ból mięśni i dreszcze" -  przekazała Europejska Agencja Leków"Mamy zakontraktowane już na grudzień 1,1 mln dawek. Liczymy, że najpóźniej do połowy grudnia dotrą i będziemy mogli rozpocząć szczepienie. Prowadzimy jednak rozmowy, by stało się to szybciej" – mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Czym grozi nieszczepienie dziecka szczepionką MMR (odra, świnka, różyczka)?
Gwiazdy bez maski. Szokujące słowa Urszuli o szczepionkach na COVID. Stanowcza deklaracja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE