Pierwszy sondaż po aferze podsłuchowej. PO wyprzedza PiS!

2014-07-10 21:26

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, Platforma Obywatelska ma aż 29% poparcia wśród pytanych, czyli o 5 procent więcej niż Prawo i Sprawiedliwość. Kolejne miejsca zajęły parie SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. Nowa Prawica zyskała poparcie sześciu procent.

Jak podaje RP.pl, poparcie dla PO w ciągu miesiąca spadło o trzy punkty procentowe, dla PiS - u oraz PSL nie zmieniło się, dla SLD wzrosło o trzy punkty proc., zaś dla Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego - wzrosło o jeden punkt. Centrum Badania Opinii Społecznej podkreśla, że to pierwszy sondaż od czasu ujawnienia kompromitujących nagrań z rozmów polityków przez tygodnik "Wprost".

Tylko połowa Polaków zadeklarowała, że weźmie udział w wyborach do Sejmu i Senatu. Odnotowano, że jest to najgorszy wynik od 1 stycznia 2010 roku. Aż jedna trzecia badanych (33 proc.) twierdzi, że na pewno nie wzięłaby udziału w wyborach. Badanie zostało przeprowadzone na 943  dorosłych obywatelach Polski w dniach 3- 9 lipca. Do sondażu CBOS użył metody wywiadów bezpośrednich, które były wspomagane komputerowo.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE