Cezary Tomczyk już nie jest szefem KO! Kto go zastąpi?

2021-07-22 20:50
Cezary Tomczyk
Autor: east news Cezary Tomczyk, poseł PO

Cezary Tomczyk podczas posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej złożył rezygnację z funkcji szefa klubu. Kto go zastąpi? Potwierdziły się informacje podane przez PAP - będzie to Borys Budka, który 3 lipca zrezygnował z przewodzenia Platformie Obywatelskiej na rzecz Donalda Tuska, a teraz przejął funkcję po Cezarym Tomczyku jako rekompensatę. To już drugi raz, gdy Borys Budka zasiada w fotelu szefa Koalicji Obywatelskiej.

Cezary Tomczyk już nie jest szefem Koalicji Obywatelskiej. Taką decyzję ogłosił podczas posiedzenia klubu w Sejmie 22 lipca. Na spotkaniu obecny jest Donald Tusk, a jak informuje PAP, parlamentarzyści mieli dostawać sms-y z informacją, ze obecność podczas posiedzenia jest obowiązkowa. - Jesteśmy przed tą decyzją na razie, tak że pozwolicie państwo, że poinformuję o całym tym przedsięwzięciu post factum. Jestem gościem na tym klubie, jak państwo wiecie, nie jestem członkiem, ale mam nadzieję, że moją propozycję, rekomendację posłanki, posłowie, senatorowie potraktują życzliwie i ze zrozumieniem – mówił przed spotkaniem Donald Tusk.

Teraz szefem Koalicji Obywatelskiej został Borys Budka. Został wybrany przez aklamację na wniosek Donalda Tuska. - Bez jednego głosu sprzeciwu. Chciałbym, aby Cezary Tomczyk, jako wiceprzewodniczący PO, odpowiadał za przygotowania do kampanii wyborczej - mówił później lider PO w rozmowie z dziennikarzami

Zobacz:

Zapadło porozumienie w sprawie Nord Stream 2. Ostra reakcja Andrzeja DudyOkropna porażka Kaczyńskiego! Musiało zaboleć, przegrał w sądzieJerzy Urban z tajemniczym urządzeniem na szyi. To alarm dla seniora?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze