Piotr Zgorzelski: PiS chce przeprowadzić wybory po trupach [SEDNO SPRAWY]

2020-04-01 11:20 ts
Piotr Zgorzelski w Radiu Plus
Autor: Radio Plus Piotr Zgorzelski w Radiu Plus

Wicemarszałek Sejmu z PSL pytany o to, czy jego formacja poprze zaproponowane przez PiS powszechne głosowanie korespondencyjne, mówi, że cała ta sprawa to próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od tego, że rząd nie radzi sobie z koronawirusem.

„To metoda wprowadzania kozy i wyprowadzania jej. Stara, znana, metoda polityczna, która ma na celu odsunięcie uwagi opinii publicznej od sytuacji, w której rząd sobie nie radzi, czyli od walki z koronawirusem” - mówi polityk PiS. Dodaje, że sam jest za głosowaniem korespondencyjnym i w internecie, „ale nie na tydzień przed wyborami”.

„Pierwszy możliwy termin kiedy rozporządzenie i ustawa mogłyby wejść w życie to 5 maja. Mówimy o czymś, co się nie wydarzy. My nie zagłosujemy nie z tego powodu, że to złe głosowanie, tylko dlatego, że to jest zrobione w skandaliczny sposób. Wybory przesuwamy o rok i wtedy siadamy do rozmowy o głosowaniu korespondencyjnym i przez internet, taka jest propozycja PSL (…) PiS dramatycznie chce przeprowadzić 10 maja wybory, po trupach, narażając zdrowie i życie Polaków” - przekonuje wicemarszałek Sejmu.

Piotr Zgorzelski skomentował też ostatnią aktywność prezydenta Andrzeja Dudy „Prezydent zamiast wykorzystać szansę żeby chociaż na końcówce kadencji stać się mężem stanu, pajacuje w chińskiej aplikacji TikTok dla nastolatków, co pokazuje jaki jest poziom prezydenta. Radzę żeby w tej aplikacji pozostał. Wydawało się, że prezydent już nie może się bardziej ośmieszyć okazało się jednak, że ma dużo do powiedzenia w tym zakresie”.

Najnowsze