PiS przedstawi swojego kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Kim jest Krzysztof Kamalski?

2021-09-17 14:20
Trybunał Konstytucyjny
Autor: Wikipedia, CC, 2013, Fot. Lukas Plewnia Trybunał Konstytucyjny

Krzysztof Kamalski został oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, poinformowała Anna Czerwińska, rzeczniczka partii Jarosława Kaczyńskiego. Stanowisko zostało zwolnione przez Leona Kieresa, który w lipcu 2021 roku zakończył 9 lat kadencji.

Krzysztof Kamalski ma 64 lata, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pełnił funkcję referenta, a później starszego referenta w Zarządzie Regionu Dolny Śląsk Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" we Wrocławiu w 1981 roku, jednak przerwał pracę po wprowadzeniu stanu wojennego. W latach 1982-1983 był aplikantem etatowym w Sądzie Wojewódzkim we Wrocławiu, był również związany z Sądem Wojewódzkim we Wrocławiu i Sądem Rejonowym w Oleśnicy. Pracował także jako adwokat, a łączny staż jego pracy wynosi 34 lata. Warto przypomnieć, że Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, w zeszłym tygodniu ogłosiła drugi nabór kandydatów na stanowisko sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a ostateczny termin mija 17 września o godzinie 20:00. Pierwszy nabór trwał do 23 czerwca bieżącego roku, jednak nie zgłoszono wtedy żadnego kandydata.

Zobacz: Koszmar Julii Przyłębskiej na dworcu! "Tłumaczyłam, że jestem z dzieckiem". Dramatyczna relacja

Sonda
Jaką ocenę wystawisz Julii Przyłębskiej jako prezes Trybunału Konstytucyjnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE