Polacy chcą wysyłać dzieci do szkół

2020-08-28 14:31
Czy toruńskie szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów?
Autor: www.pixabay.com Miasto twierdzi, że tak!

Niemal połowa Polaków uważa, że 1 września dzieci powinny wrócić do szkół. To wynik sondaż, zrealizowanego przez Instytut Badań Pollster.

Choć epidemia koronawirusa nie ustaje – w piątek zanotowano 791 nowych zakażeń – pierwszego września dzieci mają rozpocząć rok szkolny. Ale według sondażu Pollster niemal połowa rodziców (48 proc.) chce, by dzieci wróciły do szkół. Najbardziej skłaniają się ku temu rodzice uczniów klas 1–3 (52 proc.).

Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski (56 l.) mówił na piątkowej konferencji, że szkoły rozpoczną funkcjonowanie normalnie.  – Obecna sytuacja epidemiczna pozwala na powrót do stacjonarnej nauki w szkołach. Przekładanie go o dwa tygodnie nie jest uzasadnione – zapowiedział minister edukacji narodowej. Dodał również, że dyrektorzy szkół będą w kontakcie z inspektorami sanepidu, a jeśli w szkołach będą przypadki zakażeń, to możliwe jest przejście placówek w stan nauczania zdalnego.

ZOBACZ TEŻ: Powrót do szkół. Kiedy uczniowie będą poddani izolacji i kwarantannie? Znamy wytyczne

Sondaż wykonano w dniach 21–23 sierpnia metodą ankiet internetowych. Przeprowadzony został na grupie 1024 osób.

Sondaż szkolny
Autor: Super Express
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trudno wyobrazić sobie powtórkę z 1980 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze