Złe wieści dla Kaczyńskiego. Najnowszy sondaż pokazuje, że nie ma się z czego cieszyć. Wyniki są miażdżące!

2021-07-12 17:35
Jarosław Kaczyński, 2021r.
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, 2021r.

Najnowszy sondaż "Super Expressu" przynosi złe wieści dla Jarosława Kaczyńskiego (72 l.)! Wielu polityków PiS widziałoby prezesa w roli kandydata na prezydenta, ale co innego myślą Polacy. Aż 62 proc. badanych, którzy są w dodatku wyborcami PiS, nie chce, aby Kaczyński ruszał w bój o fotel prezydenta – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Najnowszy sondaż "SE" to dla PiS nie lada orzech do zgryzienia. Andrzej Duda (49 l.) za dwa lata nie będzie już mógł ubiegać się o fotel głowy państwa. Kto zatem wystartuje w wyborach? W grze są m.in. nazwiska Mateusza Morawieckiego (53 l.) czy Beaty Szydło (58 l.), a nawet Kaczyńskiego. – Prezydentura to byłoby zwieńczenie politycznej kariery naszego prezesa – przyznaje nam ważny polityk PiS. Jednak wyborcy PiS mają inne zdanie i nie chcą, aby Kaczyński startował.

Nie przegap: Zaskakujący prezent dla Kaczyńskiego! Tego się nie spodziewał. Mamy zdjęcia

– Polacy chcą, aby Kaczyński dalej kierował i zarządzał partią, kontrolował premiera i wpływał na bieg wydarzeń, bo w tych rolach jest najlepszy. Kaczyński jest stworzony do roli przywódcy partyjnego i ten sondaż nie jest dla mnie zaskoczeniem – komentuje nam poseł Zjednoczonej Prawicy Tadeusz Cymański (66 l.).

Ale eksperci nie mają złudzeń – prezes PiS ma spory negatywny elektorat i dlatego nie zdecyduje się na udział w wyborach w 2023 r. – Jarosław Kaczyński nie wygra żadnych wyborów prezydenckich – twierdzi prof. Kazimierz Kik (74 l.), politolog.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6–7 lipca na próbie 1049 dorosłych Polaków.

sondaż
Autor: Super Express sondaż
Super Raport 12.07 (Goście: Adrian Zandberg - Lewica, Krzysztof Bosak - Konfederacja)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE