Polityk PiS broni Mejzy... powołując się na szeptuchy!

2021-12-01 16:14
Łukasz Mejza, Mieczysław Baszko
Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS, ADRIAN GRYCUK/WIKIMEDIA Łukasz Mejza, Mieczysław Baszko

Mieczysław Baszko powoli staje się viralem. Dlaczego? A to za sprawą swojej kontrowersyjnej wypowiedzi w obronie Łukasza Mejzy. Polityk PiS opowiadał w rozmowie z dziennikarzem TVN24 o medycynie niekonwencjonalnej i szeptuchach z Podlasia oraz kąpielach błotnych.

Nagranie zaczyna bić rekordy popularności na Twitterze. Chodzi o rozmowę Mieczysława Baszki posła klubu PiS z dziennikarzem TVN24. Podczas rozmowy zapewnia o prozdrowotnym wpływie szeptuch z Podlasia na zdrowie ludzkie. Na sam koniec rozmowy prowadzący załamuje ręce.

- Ludzie szukają różnych sposobów - mówił polityk.

- Czyli Pan nie widzi nic złego w tym, co Łukasz Mejza robił - zapytał dziennikarz.

- Do mnie, gdyby ktoś się zwrócił potrzebujący, nie raz w różnych sytuacjach, ja bym wskazywał takie adresy, że są takie medycyny. Ludzie między sobą wymianę doświadczeń, czy pomogło czy nie pomogło - zapewniał Baszko.

- Jest udowodnione naukowo. Są różnego rodzaju formuły leczenia, są lekarze, którzy nad tym pracują - wtrącił dziennikarz.

- Na Podlasiu to są tzw. szeptuchy. Tego nikt nie uznaje, a jednak jadą tam i pomaga to. W latach 80. takie czasopismo było - „Literatura”. Tam m.in. życie po życiu opisywano i jak leczenie konwencjonalne w Meksyku. Nasza medycyna naukowa powiedziała, że ta osoba za trzy miesiące umrze. W samolocie Hindus razem z tą Panią siedział i mówił: „Pani wie, że Pani za trzy miesiące miała umrzeć?”. A on, ten szaman, wyleczył ją - spuentował polityk.

Sonda
Czy Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE