POTWORNA wpadka Kidawy-Błońskiej. Chodzi o ludzką śmierć [WIDEO]

2020-03-30 10:10 ddp
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skrupulatnie pilnowała prac nad nowym budżetem
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Puste ławy sejmowe

Nie ma ostatnio dobrej passy kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska miała w ciągu ostatnich dwóch tygodni sporo niefortunnych wypowiedzi, kolejną gafę zaliczyła w niedzielę. Znowu poszło o konstytucję i... o śmierć.

Sporo wpadek ciągnie się za Kidawą. Jeszcze w lutym chciała uderzyć w Andrzeja Dudę ale zamiast tego... wystawiła mu laurkę. A teraz to!

"Życie człowieka jest bardzo ważne. Ale ważne, jakie wartości w swoim życiu reprezentujemy. Przecież za konstytucję ginęli ludzie, w obronie konstytucji" - te słowa wicemarszałek sejmu trudno nazwać inaczej, niż niefortunnymi w kontekście epidemii koronawirusa, która uderza w Polskę i świat.

"Ale tu powiedziałam zdanie, które dla mnie jest bardzo ważne" - mówiła dalej Kidawa-Błońska na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych. 

"Zapewniając bezpieczeństwo ludziom musimy pamiętać, że ważne są wartości, i że życie ludzkie jest ważne, a nie ponad wszelką cenę" - mówiła dalej. Na krótkim nagraniu dodaje także, że znane są z historii przypadki, którzy kierowali się wartościami a nie tylko interesem danej chwili. 

Jeżeli chciała w ten sposób uderzyć w prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, który mocno prze do wyborów prezydenckich to zrobiła to w sposób co najmniej dyskusyjny. W ubiegłym tygodniu, zapytana w radiu ZET o szczegóły pakietu antykryzysowego dla polskiej gospodarki przyznała, że "nie jest dobra z ekonomii".

W połowie marca, gdy epidemia jeszcze nie była tak mocna, Kidawa-Błońska zawiesiła zbieranie podpisów poparcia dla swojej kandydatury.

Express Biedrzyckiej - Borys Budka (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze