Premier włączył się w kampanię Dudy. "Trzaskowski to chorągiewka na wietrze". Wybory 2020

2020-07-04 19:15 Łukasz Maziewski
Premier Mateusz Morawiecki
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Premier Mateusz Morawiecki

W kampanię prezydenta Andrzeja Dudy włączył się także premier Mateusz Morawiecki. Podczas wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Olsztynie premier powiedział, że przeciwnicy polityczni posługują się manipulacją i kłamstwem, by uderzyć w prezydenta. Kandydata KO Rafała Trzaskowskiego Morawiecki nazwał nieudacznikiem, zarzucił mu kłamstwa i lenistwo.

Wiec w Olsztynie premier rozpoczął od zarzutów w stronę Rafała Trzaskowskiego. Powiedział o prezydencie Warszawy, że ten jest "tak zwanym nie działaczem politycznym", w telefonie pokazując, że Trzaskowski widnieje na stronie internetowej PO jako zastępca przewodniczącego partii. To oczywiste nawiązanie do zapowiedzi złożenia legitymacji partyjnej przez Rafała Trzaskowskiego legitymacji partyjnej po ewentualnym zwycięstwie w wyborach prezydenckich i zapowiedzi "apolitycznej" Kancelarii Prezydenta.

Premier mówił także, że Rafał Trzaskowski mijał się z prawdą przed pierwszą turą wyborów, mówiąc, że cztery lata temu nie był posłem i nie głosował za obniżeniem wieku emerytalnego. 

- Trzeba wiedzieć, że żeby uderzyć w prezydenta trzeba posługiwać się propagandą, manipulacjami, kłamstwem, kręceniem tak, jak robią nasi wrogowie, tak, jak robią usłużne im media. A żeby pokazać zakłamanie pana Trzaskowskiego wystarczy mówić prawdę - powiedział Morawiecki.

Premier został wygwizdany i otrąbiony przez zwolenników kontrkandydata Andrzeja Dudy. 

- Tak, tak, gwiżdżcie tam zwolennicy pana Trzaskowskiego, albo wysłuchajcie historii sprzed 100 lat, bo ona powinna być dla was pewną lekcją - odpowiedział im premier.

Premie odwiedził dzisiaj także Braniewo, gdzie również zaatakował kandydata KO na prezydenta. – To co pokazuje pan Trzaskowski, to teatrzyk, błazenada – stwierdził Morawiecki.

Premier stwierdził także, że prezydent Warszawy, mówiąc, że nie jest działaczem politycznym, zachowuje się, jak dziecko przyłapane z cukierkiem w ręku przed obiadem”. – Panie Trzaskowski, ludzie nie są tacy naiwni – podkreślił premier.

Aby udowodnić, że Trzaskowski jest związany z Platformą Obywatelską, Morawiecki zaprezentował wydruk ze strony internetowej PO, na której prezydent stolicy widnieje jako wiceszef tej partii. – Zdemaskujmy te wszystkie kłamstwa, szalbierstwa, oszustwa, bo dzisiaj on wam obieca wszystko. On powie, co tylko chcecie. Tak jak chorągiewka na wietrze zmienia swoje zdania – zauważył Morawiecki.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Adam Bielan

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.