Minister Ardanowski pod lupą PROKURATURY! Wpadł w tarapaty przez... pszczoły

2020-07-05 8:09 zw
Jan Ardanowski
Autor: Artur Hojny / Super Express

Przez pszczoły minister rolnictwa będzie miał do czynienia z prokuraturą! Zostało wszczęte śledztwo w sprawie szkodliwych pestycydów, które dopuścił do użytku minister Jan Krzysztof Ardanowski. Pestycydy te są zabójcze dla pszczół, których przetrwanie i tak jest przecież zagrożone na całym świecie.

Minister rolnictwa truje pszczoły?! Sprawdza to prokuratura okręgowa w Warszawie. Po licznych apelach ze strony organizacji ekologicznych zostało wszczęte śledztwo w sprawie szkodliwych pestycydów, które dopuścił do użytku minister Jan Krzysztof Ardanowski. Pestycydy te są zabójcze dla pszczół, a przecież gatunek ten od lat przeżywa trudne chwile, zaś ludzie bez pszczół nie byliby w stanie przetrwać.

Chodzi o owadobójcze pestycydy zwane neonikotynoidami. O zezwolenie na ich używanie zabiegali od lat producenci rzepaku, jednak poprzedni ministrowie odmawiali. Dopiero Ardanowski w 2018 roku wydał stosowne zezwolenie, nie bacząc na szkodliwość tego preparatu nie tylko dla szkodników, ale i dla pszczół. Co prawda w listopadzie 2018 prokuratura odmówiła wszczęscia śledztwa w tej sprawie, ale dzięki skargom Greenpeace udało się je rozpocząć.

Dlaczego pszczoły są tak ważne? Miodobranie w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.