PREZYDENT zlikwiduje INTERNET przed wyborami. Ostrzeżenie blogera

2020-07-05 7:23 zw
internetowa rejestracja wizyty w urzędzie
Autor: pixabay

Sprzeciwiający się rządom obecnego prezydenta białoruscy blogerzy alarmują - on jest zdesperowany i widzi, że jego władza się kruszy. Może dojść do tego, że tuż przed wyborami 2020, które na Białorusi odbędą się w sierpniu, Aleksandr Łukaszenka nie poprzestanie na aresztowaniach opozycjonistów i zlikwiduje internet.

Wybory 2020 odbywają się także na Białorusi. Trwają tam protesty przeciwko Aleksandrowi Łukaszence, tłumione przez władze. Opozycyjni rywale obecnego prezydenta zamykani są w więzieniach, a sprzeciwiający się rządom Łukaszenki blogerzy alarmują - zdesperowany prezydent widzi, że wobec postępującego kryzysu w państwie jego władza się kruszy i jest gotowy na wszystko, byle tylko ją zachować.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem Zet popularny na Białorusi bloger Sciapan Puciła używający pseudonimu Nexta, prezydent jest gotów zablokować obywatelom dostęp do sieci z powodu wysypu treści niezgodnych z jedynie słuszną linią władzy. Jednak jest nadzieja na rewolucję. Według Nexty w przypadku masowych protestów na ulicach wojsko może przejść na stronę ludzi, a to będzie oznaczać obalenie rządzacego nieprzerwanie od 1994 roku prezydenta.

Rafał Trzaskowski w Opolu: "dość hipokryzji"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze