WAKACJE 2020. Czeka nas lato WSZECH CZASÓW. Rekordowe UPAŁY!

2020-07-02 7:07 zw
Upały na Podkarpaciu w ostatni weekend wakacji
Autor: Foto-GRafik / Pixabay.com Upały na Podkarpaciu w ostatni weekend wakacji

Naukowcy ze wszystkich instytutów meteorologicznych na świecie ostrzegają - wszystko wskazuje na to, że nadchodzi najgorętsze lato w dziejach Europy. A WHO ostrzega, że w połączeniu z pandemią koronawirusa efekty mogą być podwójnie dramatyczne. To dotyczy także Polski!

Ogromne upały, silny wiatr, a do tego ani kropli deszczu. Takie prognozy na wakacje 2020 przygotowują kolejne meteorologiczne instytuty na świecie. Naukowcy nie mają najmniejszych wątpliwości - to może być najgorętsze lato w dziejach pomiarów dokonywanych na naszym kontynencie. Według The US National Oceanic and Atmospheric Administration istnieje aż 75 proc. szans na dziejowy rekord, a 99,99 proc. na to, iż lato to będzie wśród pięciu najgorętszych od początku pomiarów.

Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że na ten rok meteorolodzy nie przewidują wystąpienia tak zwanego El Nino, które mogłoby tłumaczyć rekordowe upały. Zdaniem brytyjskiego Met Office to jasno wskazuje na to, iż przyczyną tego, co nas czeka, jest emisja gazów cieplarnianych i co za tym idzie, postępujące globalne ocieplenie. Upały to nie tylko zwiększone ryzyko katastrofalnej suszy i pożarów czy nawet przerw w dostawach prądu. Jak ostrzega na swojej stronie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), w dobie pandemii koronawirusa to także podwyższone ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, bo słoneczna pogoda sprzyja gromadzeniu się ludzi w parkach czy na plażach.

Paznokcie na lato 2020 - trendy, wzory, kolory

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze