WAKACJE 2020. ZAKAZY we włoskich kurortach

2020-06-30 10:09 zw
Wenecja
Autor: Markusvb/PD/pixabay.com Wenecja

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Wielu zmieniło swoje palny wyjazdowe, ale część turystów nie wyobraża sobie urlopu w Polsce i nie zamierza rezygnować zwłaszcza z Włoch. Czy mogę jechać na urlop do Włoch? Jakie obostrzenia we Włoszech panują podczas wakacji 2020? Znamy oficjalne, pewne informacje!

Wakacje 2020 są zupełnie inne niż zazwyczaj. Polacy w większości zostaną w kraju, chociaż wielu marzy o zagranicznej wycieczce. Jednak część turystów nie wyobraża sobie urlopu w Polsce i nie zamierza rezygnować zwłaszcza z Włoch, zwłaszcza że z dniem 3 czerwca w Italii otwarto granice dla obywateli Unii Europejskiej i umożliwiono przemieszczanie się pomiędzy regionami.

Czy mogę jechać na urlop do Włoch? Jakie obostrzenia we Włoszech panują podczas wakacji 2020? Rząd ogłosił na oficjalnej stronie gov.pl wszelkie najbardziej aktualne obostrzenia panujące we włoskich kurortach. Co musisz wiedzieć? Po pierwsze - nie ma kwarantanny dla turystów, ale tylko pod warunkiem, ze w ciągu ostatnich dni dana osoba nie przebywała poza terenem UE. Czy obowiązkowa jest maseczka? Tak, w pomieszczeniach zamkniętych typu galeria handlowa czy muzeum, a w Wenecji Euganejskiej obowiązuje on nawet w samochodach i innych pojazdach, jeśli nie jest możliwe przestrzeganie dystansu społecznego wynoszącego jeden metr między osobami nie zamieszkującymi jednego mieszkania. Lombardia czy Kampania wprowadziły nakaz noszenia maseczek wszędzie poza miejscem zamieszkania. Na plażach, w parkach, w zabytkowych częściach miast obowiązuje nakaz zachowania dystansu od innych osób wynoszącego co najmniej metr.

Bezpieczne wakacje 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.