Protestowali młodzi lekarze

2016-06-20 4:00
lekarz, zastrzyk, lek
Autor: East News

W Warszawie protestowali lekarze rezydenci. Są to młodzi lekarze po studiach i stażu, którzy odbywają szkolenie specjalizacyjne. Trwa ono od 4 do 10 lat. Młodzi medycy przekonują, że zarabiają za mało i protestują.  

Wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego w pierwszych dwóch latach rezydentury wynosi 3170 zł, po dwóch latach rezydentury - 3458 zł, zaś w dziedzinach określonych jako priorytetowe - odpowiednio - 3602 zł oraz 3890 zł brutto. Młodzi medycy są więc rozgoryczeni. "Odbieram twój poród za 14 zł/h"; "Moje dziecko mnie nie poznaje, bo pracuję 300 godzin miesięcznie" - można było przeczytać na ich transparentach. Przypomnieli też, że na 1000 Polaków przypada 2,2 lekarzy, co jest najniższym wskaźnikiem w UE. Średni wiek specjalistów w wielu dziedzinach sięga 60 lat. 

Zobacz: Polacy pomogą w walce z ISIS. Prezydent podpisał postanowienie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE