Przyśpieszone wybory parlamentarne? Krzysztof Sobolewski nie ma wątpliwości [WIDEO]

2021-04-21 10:51 Jacek Prusinowski pmar
Krzysztof Sobolewski w Radiu Plus
Autor: Radio Plus Krzysztof Sobolewski w Radiu Plus

Krzysztof Sobolewski to bardzo ważna postać w Prawie i Sprawiedliwości. Szef Komitetu Wykonawczego tego ugrupowania w środę gościł u Jacka Prusinowskiego w "Sednie sprawy" Radia Plus. Jednym z wątków rozmowy były coraz częściej pojawiające się spekulacje na temat tarć w Zjednoczonej Prawicy, które mają doprowadzić do przedterminowych wyborów. Sobolewski w rozmowie jednoznacznie przedstawił swoje zdanie na ten temat. Przy okazji zdradził też, że w umowie koalicyjnej może dojść do pewnych zmian!

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski został zapytany, czy obecny rząd nie stał się już faktycznie rządem...mniejszościowym. Nic mi na ten temat nie wiadomo, żebyśmy mieli rząd mniejszościowy. - Wczoraj w Sejmie, jeśli się nie mylę, na kilkadziesiąt głosowań, chyba w żadnym nie było mniejszości rządzącej, w głosowaniach, więc wczorajsze głosowania pokazały, że nadal jest rząd większościowy i jest koalicja rządząca i mamy większość w Sejmie (…) Są do wyjaśnienia pewne kwestie związane z OFE i te kwestie będą wymagały kolejnych rozmów i temat wróci na pewno w najbliższym czasie na plenum Sejmu. Nic mi nie wiadomo, żeby to była kwestia Solidarnej Polski, natomiast pojawiły się pewne rzeczy, które wymagają też wyjaśnienia i w naszym środowisku, PiS i po tym, jak zostanie to wyjaśnione, a być może będzie wymagało też i pewnych zmian, to wróci do Sejmu - mówił, dodając przy tym stanowczo, że informacje o przyśpieszonych wyborach w tym roku "można włożyć między bajki".

Sedno Sprawy - Krzysztof Sobolewski

Sobolewski odniósł się też do niedawnych słów Jarosława Gowina dotyczących możliwych wyborach, jeżeli koalicjanci nie dojdą do porozumienia. - Co do słów premiera Gowina, dlatego trwają rozmowy. Wszystkie warianty są na stole w tej chwili, mogą być i zmiany w umowie koalicyjnej i nowe rozstrzygnięcia co do współpracy między członkami Zjednoczonej Prawicy. Niczego nie wykluczam oczywiście, ale to będziemy mogli o tym mówić dokładniej, bardziej szczegółowo kiedy te rozmowy, mam nadzieję, dobiegną do szczęśliwego końca - mówił.

Zobacz także: Obajtek powiedział szczerze, jakie ma relacje z Kaczyńskim. Niesłychane! "Wspiera, bo..."

Dopytywany, czy oglądał konwencję Porozumienia, która w opinii co niektórych komentatorów wyglądała jak pożegnanie z PiS, Sobolewski przyznał, że widział jedynie jej fragmenty. - Ja to odebrałem jako pewne postulaty, które można by było włączyć, jeśli będą za tym szły konkretne projekty ustaw, do Nowego Polskiego Ładu, ewentualnie, ale to oczywiście to jest też kwestia ustalenia w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy i dla mnie to jest taki przekaz, gdzie premier Gowin czy inni występujący mówili o propozycjach, które ma Porozumienie dotyczących przyszłości już tego okresu „postcovidowego” . Tak że ja to odbieram jako pewien wkład Porozumienia ewentualny w Nowy Polski Ład - stwiedził.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze