Sejm. Posłowie o projekcie zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji. Strajk Kobiet na ulicach!

2021-12-01 13:28
Strajk Kobiet w Warszawie. Tłumy znów wychodzą na ulice
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Strajk Kobiet w Warszawie. Tłumy znów wychodzą na ulice

W środę o godz. 9 Sejm wznowił obrady; zajmie się m.in. pilnym rządowym projektem dotyczącym modernizacji służb mundurowych podległych MSWiA, w tym m.in. Policji i Straży Granicznej oraz obywatelskim projektem zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji.

Będzie gorąco w Sejmie! W środę wieczorem posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji. Projekt przygotowany został przez Fundację "Pro-prawo do Życia" i złożony w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji", zebrano pod nim 130 tys. podpisów, 28 października skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.

Co zakłada projekt ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące aborcji fundacji "Pro-prawo do Życia" i "Stop Aborcji"?

Projekt zakłada, że moc stracić ma ustawa z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - tzw. ustawa antyaborcyjna, która obecnie dopuszcza dokonanie aborcji w dwóch przypadkach.

Obywatelski projekt m.in. wprowadza do Kodeksu karnego definicję dziecka poczętego, czyli "dziecka w okresie do rozpoczęcia porodu rozumieniu art. 149". Z projektu wynika, że aborcja ma być traktowana jak zabójstwo. W związku z tym za jej dokonanie może grozić od 5 do 25 lat, a nawet dożywocie.

W związku z tym, co wieczorem będzie się działo w Sejmie, Strajk Kobiet, którego jedną z liderek jest Marta Lempart, szykuje protesty w całej Polsce, a największy w Warszawie. Planowane na 1 grudnia protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet będą organizowane pod hasłem „Nie chciej, Polsko, mojej krwi”.

ZOBACZ>>>Awantura przed siedzibą PiS. Marta Lempart oberwała od sprzątaczki. Ale łomot! Wszystko się nagrało

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNIEGO STRAJKU KOBIET: 

Sonda
Czy aborcja powinna być karana, jak zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE