Spotkanie premiera z opozycją ws. walki z COVID-19. Co ustalono?

2022-01-25 15:09
Spotkanie
Autor: KPRM/TWITTER Spotkanie

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił liderów opozycji na spotkanie w sprawie walki z COVID-19. Spotkanie trwa, a wszyscy czekają na to, co politycy ogłoszą po jego zakończeniu. Jakie konkretnie tematy są poruszane? Co ustalono?

Mateusz Morawiecki informował kilka dni temu o tym, że wystosował zaproszenia ws. spotkania o dalszych kierunkach walki z pandemią koronawirusa, do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych. Polityk przekazał tę informację za pośrednictwem Facebooka. 

"Skierowałem zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią 🦠 COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM. Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie kolejnych najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków" - napisał Morawiecki. 

Udział w spotkaniu, które odbywa się w Kancelarii Premiera we wtorek, 25 stycznia, potwierdził szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. 

Czy opozycja skorzystała z zaproszenia premiera na spotkanie ws. koronawirusa?

Po tym, jak premier wystosował zaproszenia, politycy opozycji komentowali jego gest. Ich słowa nie były przychylne. Wielu uważa, że jest to „elementem gry politycznej”, „pewnego rodzaju PR-u” czy wręcz "zrzucanie odpowiedzialności za swoje działanie na barki innych ugrupowań", a spotkanie nie ma sensu "ponieważ premier nie słucha nawet swojej Rady Medycznej, którą powołał".

Choć w spotkaniu ma zabraknąć niektórych liderów, m.in Szymona Hołowni czy Włodzimierza Czarzastego, większość ugrupowań potwierdziła swoje uczestnictwo. 

Podczas spotkania w KPRM mają być omawiane "rozwiązania prawne i systemowe, które umożliwią wykorzystanie skutecznych narządzi zapobiegających rozwojowi pandemii w Polsce". Przedstawiciele Konfederacji, zapowiedzieli, że chętnie z zaproszenia skorzystają, aby zablokować projekt ustawy weryfikacji covidowej zgłoszonej w Sejmie przez posła PiS Czesława Hoca. Spotkanie rozpoczęło się po 13:00. Na razie nie wiadomo, co ustalono na spotkaniu. Rozmowy trwają. 

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Mamy rozpad polityki gospodarczej rządu
Sonda
Czy opozycja powinna spotkać się z premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE