Szumowski odpoczywa na luksusowym jachcie biznesmena! Ujawniamy kulisy jego hiszpańskich wakacji

2020-08-28 5:40
Łukasz Szumowski
Autor: Archiwum Łukasz Szumowski

Jak ustalił „Super Express”, były minister a obecnie poseł PiS Łukasz Szumowski (48 l.) wypoczywa na rajskich Wyspach Kanaryjskich i smaży się na luksusowym jachcie biznesmena i konsula honorowego Islandii w Polsce Bogusława Krzysztofa Szemiotha (57 l.), który widnieje w kanadyjskim rejestrze (pod taką banderą pływa jacht) jako właściciel tej łodzi!

Były minister zdrowia od kilku dni urlopuje na Fuerteventurze, a do dyspozycji ma ogromny, luksusowy jacht! Jak ustaliliśmy, w środę wypłynął nim z Fuerteventury, opłynął Las Palmas, a wczoraj odpoczywał u wybrzeży bajkowej Teneryfy. Szumowski nie jest jednak sam! Ale zdziwią się ci, którzy myślą, że odpoczywa z najbliższymi. Jak ustaliliśmy, jacht, którym podróżuje były minister, jest zarejestrowany w Kanadzie, a Bogusław Krzysztof Szemioth, bo o nim tu mowa, jest człowiekiem widniejącym w rejestrze jako właściciel tego bajkowego sprzętu! Z danych KRS wynika, że Bogusław K. Szemioth to także osoba związana z kilkoma spółkami, której siedziby są pod tym samym adresem, gdzie Konsulat Honorowy Islandii w Polsce. Biznesmen zasiada w zarządzie spółek Atlantex i Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów z siedzibą w Warszawie, która została utworzona w 2003 roku przez spółki, które od wielu lat prowadzą połowy na Północnym Atlantyku. Między innymi w rejonie Svalbardu ( norweska prowincja w Arktyce), czy Afryki Zachodniej – na wodach Maroka i Mauretanii. Jak wynika z raportu KRS w 2018 r. firma Atlantex osiągnęła przychody 50,4 mln zł netto i 4,1 mln zł zysku netto, a Północnoatlantycka Organizacja Producentów w 2018 r. osiągnęła przychody 10,07 mln zł netto i 444 tys. zł zysku netto. Ogólna suma zysków spółek w ostatnich latach, w których pojawia się Bogusław Szemioth to 25,9 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd opóźnił zamknięcie granic, żeby Szumowski mógł wrócić z wakacji?!

- Łukasz Szumowski ma 30 tys zł na koncie, a jedzie na luksusowe wakacje na Wyspy Kanaryjskie, gdzie wypoczywa na ekskluzywnym jachcie?! Pytam więc publicznie: kto mu sponsoruje taki wyjazd?! - mówi nam oburzony poseł KO Dariusz Joński. Chcieliśmy skontaktować się z byłym ministrem zdrowia, ale nie odbierał telefonu. Zadzwoniliśmy także do Konsulatu Honorowego Islandii w Polsce z prośbą o kontakt z Bogusławem Szemiothem. Chcieliśmy zapytać, jak długo zna się z Łukaszem Szumowskim i czy któraś ze spółek z którymi związany jest Pan konsul, jest powiązana bądź robiła interesy z rządem. Niestety odpowiedzi wczoraj nie otrzymaliśmy. - Podjęliśmy próbę kontaktu z panem konsulem, ale nie mam na razie informacji, czy Pan konsul porozmawia – usłyszeliśmy wczoraj w Konsulacie Honorowym Islandii w Polsce zamykając gazetę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szumowski byczy się w raju, pacjenci nadal czekają w kolejkach! Pani Danuta nie wytrzymała

Express Biedrzyckiej - Robert Winnicki: Szumowski napluł Polakom w twarz
Sonda
Jak oceniasz fakt, że były minister zdrowia w dobie pandemii koronawirusa wybrał wakacje w Hiszpanii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE