Szczepionkowy DRAMAT. Zabrakło dawek, minister potwierdza. Co ze szczepieniami 70-latków?

2021-01-24 16:52 TWO
szczepienie
Autor: pixabay.com

W poniedziałek rozpoczynają się szczepienia seniorów. Jak zaapelował szef KPRM Michał Dworczyk, seniorzy nie powinni jednak przychodzić do przychodni, aby próbować zapisać się na szczepienia, gdyż nie ma już wolnych terminów. Szczepienia, które rozpoczną się jutro będą dla tych seniorów, którzy zapisali się wcześniej. Natomiast każdy senior, który przekaże swoje dane za pośrednictwem infolinii, otrzyma potem przez telefon propozycję terminu szczepienia. - Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, terminów wolnych natomiast już nie mamy. To nie wynika z problemu system, tylko z braku szczepionek – poinformował Dworczyk. Zapraszamy do zamieszczania opinii na temat szczepień w naszej sekcji komentarzy.  

W poniedziałek rozpoczynają się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia w ponad 5 tys. punktów na ternie kraju. Do końca marca ma być zaszczepionych 3,1 mln osób – zadeklarował w trakcie niedzielnej konferencji szef KPRM Michał Dworczyk. - Jutro ważny dzień, zaczynamy szczepienia populacyjne. W ponad 5 tys. punktów w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia. Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, nie mamy już natomiast wolnych szczepionek na COVID-19. To nie wynika z problemu systemu - powiedział Dworczyk. Zaapelował do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni.

- Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane, są już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane zostały już wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do 31 marca, czyli właśnie te dla ponad 3 mln osób. Apelujemy do seniorów, tych którzy chcą się zarejestrować, aby zgłaszali chęć zaszczepienia się telefonicznie przez sms lub przez Internet.  Wciąż działa też infolinia 989, na którą może zadzwonić każdy senior i mimo tego, że nie ma dzisiaj terminów do zarejestrowania się w konkretnych miejscach na szczepienie, to może zostawić swoje dane kontaktowe. Gwarantujemy, że pracownicy infolinii zadzwonią z propozycją terminu szczepienia do każdego seniora, który przekaże swoje dane telefonicznie lub przez Internet – powiedział szef kancelarii premiera i pełnomocnik do spraw szczepień.  

PRZECZYTAJ TEŻ: 

Zapisy na szczepienia. Brak terminów i miejsc. Co zrobić, jeśli cię nie zarejestrują?

Bosak zaskakująco atakuje premiera: Morawiecki łamie prawo na korzyść lewicy

"Nauczyciele mogą poczekać na szczepienia, bo są inteligentni" - wypalił prof. Horban. Zwalczą wirusa siłą umysłu? Zobacz komentarz Adama Federa

Są trzy sposoby zgłoszenia chęci poddania się szczepieniu. Po pierwsze jest to infolinia – pod numerem 989 można zostawić swoje dane kontaktowe. Po drugie – można zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej gov.pl - e-rejestracja. Trzeci sposób to wysłanie sms-a „SzczepimySie” pod numer  664-908-556.

- Zostańmy proszę państwa w domu, a wszyscy seniorzy powyżej 70 roku życia, którzy chcą się rejestrować, niech wykorzystają te trzy kanały rejestracji – zaapelował szef KPRM.

Najnowsze