Szykują gigantyczną manifestację w Warszawie. Może przebić wszystkie Marsze Niepodległości

2018-11-16 12:53 LIKP
Marsz Niepodległości oraz Marsz ONR
Autor: Marcin Wziontek Marsz Niepodległości oraz Marsz ONR

Niedawno ulicami Warszawy przeszedł kolejny Marsz Niepodległości, tym razem z udziałem przedstawicieli władz państwowych. Według szacunków wzięło w nim udział około 200 tysięcy osób. Liczba uczestników robi wrażenie także na przeciwnikach narodowców i Prawa i Sprawiedliwości. Zwolennicy opozycji być może za kilka miesięcy będą mieli swoją okazję do wzięcia udziału ogromnym marszu. O co chodzi?

"Nie dla wyjścia z Unii Europejskiej! 3 maja 2019 spotykamy się na manifestacji w Warszawie. Tylko zaangażowani obywatele mogą powstrzymać władzę przed samobójczym Polexitem. Ruszamy z akcją, kiedy będzie nas przynajmniej 100 tys. Dołączajcie!" - apeluje na Twitterze Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny kwartalnika "Liberté!", który jest jednym z moderatorów grupy "Nie dla wyprowadzenia Polski z UE! Manifestacja 3 maja w Warszawie". Obok niego w tym gronie jest m.in znany reżyser Andrzej Saramonowicz.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI Z MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 2018

Udział w wielkiej manifestacji zapowiedziała już m.in. Joanna Scheuring-Wielgus. "Bądźmy na marszu ponad podziałami. Wpisujcie w kalendarze. Przekazujcie dalej" - apeluje posłanka.

Czy wielka mobilizacja przyniesie skutek? Czy opozycji uda się zorganizować swój wielki marsz? Odpowiedź poznamy dopiero 3 maja.

//towideo.pl/embed/NTg1OTA=

Najnowsze