TAJNY plan Tuska ujawniony przez "Super Express" HITEM Internetu

2018-05-16 12:55 PMar

W środowym "Super Expressie" ujawniliśmy chytry plan Donalda Tuska, który miałby mu pozwolić uniknąć ewentualnych zarzutów zdrady dyplomatycznej po katastrofie smoleńskiej. Według naszych informacji były premier planuje startować w 2019 roku w wyborach do europarlamentu. Silny unijny immunitet miałby sprawić, że jego ewentualny start w wyborach prezydenckich w 2020 roku byłby niezagrożony. Informacja ta wywołała duże poruszenie na polskiej scenie politycznej i była szeroko cytowana w innych mediach.

W dzisiejszym "Super Expressie" ujawniliśmy, że Donald Tusk poważnie rozważa start w wyborach do europarlamentu. Jak zdradził nam polityk z otoczenia Tuska: - Celem Donalda jest prezydentura Polski. A żeby mógł bez obaw startować, potrzebny mu jest silny unijny immunitet. Stąd pomysł, aby ubiegał się o mandat europosła. To na wypadek, gdyby obecna władza chciała mu postawić jakiekolwiek zarzuty w sprawie Smoleńska, co wyeliminowałoby go z polskiej polityki. W rozmowie z SE rzecznik PO, Jan Grabiec z entuzjazmem dodawał: - Donald Tusk byłby wzmocnieniem dla naszej listy do europarlamentu. Wszystkie ręce na pokład i chcemy wygrać te wybory!

Jedno jest pewne, ujawniona przez "SE" informacja poruszyła media i internautów. Rozpętała się prawdziwa, polityczna burza, a wiele portali cytuje doniesienia "Super Expressu". Temat ewentualnego startu Tuska w wyborach do europarlamentu pojawił się w wielu portalach:

Zobacz także: Tajny plan Tuska. Tak PRZECHYTRZY PiS?

Najnowsze