Tak naprawdę nazywa się Mateusz Morawiecki! Tego nie ma nawet w oficjalnej biografii

2021-10-24 8:41
Mateusz Morawiecki
Autor: Facebook Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki jest szefem rządu od grudnia 2017 roku. Jednak z pewnością mało kto wie, że tak naprawdę premier ma jeszcze drugie imię. Zwykle posługuje się pierwszym, imieniem Mateusz, i tylko to imię jest w jego oficjalnej biografii, którą można przeczytać na stronie kancelarii premier. Jak ma na drugie imię Mateusz Morawiecki?

Mateusz Morawiecki od kilku lat jest premierem polskiego rządu i wydaje się, że Polacy doskonale go znają. Wiadomo, że prywatnie jest żonaty, od lat jest mężem pani Iwony, z którą ma czworo dzieci: Jeremiasza, Aleksandrę, Magdaleną i Ignacego. Morawiecki ma politykę we krwi, bo jego ojciec Kornel Morawiecki, był znanym działaczem opozycji antykomunistycznej i twórcą Solidarności Walczących. Wszyscy wiedzą, że premier, zanim został szefem rządu, a wcześniej ministrem, pracował w bankowości. Jak można wyczytać z jego oficjalnej biografii umieszczonej na stronie kancelarii premiera: - Urodzony 20 czerwca 1968 r. we Wrocławiu. Polski polityk i menedżer, były prezes zarządu Banku Zachodniego WBK. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Business Administration Central Connecticut State University oraz Politechniki Wrocławskiej, studiów MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu w Hamburgu oraz Uniwersytetu w Bazylei. Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w spółce Cogito. W latach 1993 - 1996 pracował we wrocławskiej firmie Enter Marketing-Publishing. W 1995 r. odbył staż w Deutsche Bundesbank, a w latach 1996 - 1997 pracował na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem. W 1998 r. został Zastępcą Dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Komitecie Integracji Europejskiej i był członkiem grupy negocjującej przystąpienie Polski do Unii Europejskiej (Bankowość i Finanse). Od 1998 do 2001 r. pracował w Banku Zachodnim – najpierw jako doradca Prezesa Zarządu, następnie Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający. W czerwcu 2001 r. Mateusz Morawiecki został Członkiem Zarządu Banku Zachodniego WBK, w maju 2007 r. powołany na stanowisko Prezesa Zarządu. 

Tak naprawdę nazywa się Morawiecki! Tego nie ma nawet w oficjalnej biografii

Jednak nawet w tej oficjalnej biografii nie ma wzmianki o tym, jak naprawdę nazywa się Matusz Morawiecki. Mało kto wie, że premier Morawiecki ma drugie imię: Jakub. Można się o tym przekonać zaglądając na stronę Państwowej Komisji Wyborczej. Mateusz Jakub Morawiecki to właśnie premier. Co oznacza imię Jakub? Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza: tego, którego Jahwe ochrania. 

Sonda
Wiedziałeś, że Morawiecki ma dwa imiona?
Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Morawiecki gra w ciuciubabkę z Unią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE