Kaczyński zobaczył to przed Wawelem w miesięcznicę pogrzebu brata. Musiało go zaboleć

2021-12-19 14:48
Jarosław Kaczyński
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

W sobotę przypadła kolejna miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, na Wawelu. Co miesiąc miejsce pochówku brata i bratowej odwiedza Jarosław Kaczyński. Jednak, to co teraz zobaczył prezes PiS przed Wawelem, musiało go zaboleć.

Jarosław Kaczyński każdego 18 dnia miesiąca jedzie do Krakowa. Ma ku temu ważny powód. To właśnie 18 kwietnia 2010 roku odbył się na Wawelu pogrzeb pary prezydenckiej: Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezes PiS odwiedza więc ich miejsce pochówku raz w miesiącu. Nie inaczej było w ostatnią sobotę. Kaczyński pojechał na Wawel, by pomodlić się przy grobie brata i jego żony. Niestety, kolejny raz czekał na niego przykrość. Przed katedrą wawelską stali ci, którzy chcieli zakłócić zadumę prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Mieli ze sobą transparenty i kartony z okrutnymi hasłami uderzającymi nie tylko w Jarosława Kaczyńskiego, ale i jego zmarłego brata. Co pojawiło się na plakatach i jakie to były hasła? Zobaczycie w naszej galerii poniżej. Kliknijcie w widocznie niżej zdjęcie. 

Prezes Kaczyński nie odwiedził grobu Lecha i Marii Kaczyńskich sam. Według informacji uzyskanych przez PAP prezesowi PiS towarzyszyli m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef KPRM Michał Dworczyk, sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski i szef klubu tej partii Ryszard Terlecki. Politycy uczestniczyli we mszy, której przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, a potem złożyli kwiaty przy sarkofagu pary prezydenckiej. 

CZYTAJ>>>Lex TVN. O co chodzi w awanturze i protestach. Czym jest Lex TVN, które przyjął Sejm?

Sonda
Czy byłeś przy grobie pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, na Wawelu?
Express Biedrzyckiej - Marek Borowski: Dzisiaj już nawet Kaczyński nie rządzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE