Rafał Trzaskowski wypowiada nazwisko Kaczyński. Jarosław będzie wściekły. Wybory prezydenckie 2020

2020-05-30 16:53 mw
Rafał Trzaskowski w Poznaniu.
Autor: Screen z filmu Rafał Trzaskowski w Poznaniu.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu, wybory prezydenckie 2020. W sobotę 30 maja o godz. 16.00 odbyła się konferencja prasowa w Poznaniu z udziałem kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Podczas spotkania z poznaniakami Trzaskowski wspominał czasy licealne i jak zaangażował się w politykę. Podkreślał też jak wielką rolę odegrali w jego życiu różni politycy. Na konferencji padały takie nazwiska jak Kuroń, Wałęsa, Kwaśniewski i Kaczyński. Przy jednym z nich tłum zaczął buczeć.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu podczas konferencji wielokrotnie podkreślał, że jako licealista przyglądał się studentom z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy angażowali się w pracę Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Sam również w tamtym czasie dołączył i przed pierwszymi wyborami prezydenckimi w wolnej Polsce, chodził po Warszawie i rozklejał plakaty. Na nich był m.in. Jacek Kuroń a także Lech Wałęsa. Wybory prezydenckie 2020

- Mieliśmy 18-19 lat. Pamiętam, że roznosiliśmy plakaty, wiecie kto był na plakatach? - zwrócił się do zebranego tłumu w maseczkach. - Lech Wałęsa z Jackiem Kuroniem, ale też Lech Wałęsa z Jarosławem Kaczyńskim - dodał. Na samo nazwisko Kaczyńskiego tłum zaczął buczeć.

Po chwili kandydat na prezydenta 2020 zaczął wspominać o polskich prezydentach. - Te lata 90., początek wieku, to silni prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej. Potrafili się unieść ponad swoje środowisko polityczne, tak zrobił Aleksander Kwaśniewski, tak robił Lech Kaczyński - powiedział. Ale zaraz dodał, że nie zagłosował na tego ostatniego w wyborach prezydenckich. - Nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, ale byłem dumny jak z innymi prezydentami bronił gruzińskiej demokracji - skończył Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Przemówienie. Wybory Prezydenckie 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze