Tusk zdradził plan przejęcia władzy! Jest o krok od wygrania wyborów?!

2021-12-08 18:44
Donald Tusk
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Przewodniczący PO udzielił wywiadu stacji TOK FM, w którym przekonywał, że wie, w jaki sposób może przejąć rządy z rąk Jarosława Kaczyńskiego. – Wierzę w zdolność aktywowania partii do wygrywania – oznajmił podczas rozmowy z dziennikarką stacji. Przyznał, że będzie jeszcze potrzebował koalicjanta, a dobrym kandydatem dla PO jest Polska 2050.

"Brzydką twarz ma ta władza"

Jak Tusk chce wygrać wybory? – Trzeba przekonać do siebie ich wyborców oraz niegłosujących. A teraz wyborcy PiS odpływają do innych partii lub są wyalienowani – powiedział przewodniczący PO. – Wyborca PiS powinien zobaczyć, jak brzydką twarz ma ta władza. Ne zakładam, aby to był proces łatwy, ale nie można się poddawać – mówi polityk.

Poseł Konfederacji przyszedł do Sejmu w maseczce! "Mam prawdopodobnie koronawirusa"

Według Donalda Tuska, aktualnie PiS może liczyć na 35 proc. poparcia. Konfederacja jest, jego zdaniem, nieprzewidywalna, ale nawet wraz z nią, PiS nie zdobędzie 50 proc. głosów w wyborach. – Jest nieduża ale wyraźna przewaga opozycji nad PiS. Można to wykorzystać – twierdzi były premier i dodaje, że wierzy w swoją skuteczność. Kiedy wrócił do krajowej polityki, PO odrobiła swój wynik i zamiast 18 proc., ma już 25 proc. poparcia. – Wierzę w zdolność aktywowania partii do wygrywania. Dziś mamy też obiecującą partię Szymona Hołowni, na którą chce głosować 10 – 12 proc. wyborców – szacuje szef PO.

Express Biedrzyckiej - Bartłomiej Sienkiewicz: PiS jest na pograniczu zdrady narodowej

Zdaniem byłego premiera, partie opozycyjne powinny się zjednoczyć, ale nie chodzi o jednolity front, bo są też inne modele, które dają zwycięstwo.

Tusk nie gryzie się w język: "Kaczyński jest zdrajcą polskiego interesu narodowego"

Donald Tusk nie zamierza budować koalicji wyborczej z Lewicą. – W Polsce lewicowa wrażliwość jest potrzebna. Nie wiadomo, czy Lewica chce po wyborach budować Polskę z PiS, czy chce sprzątać po PiS – podkreśla polityk. Jego zdaniem właściwym partnerem do wygrania wyborów jest Szymon Hołownia. – Jest on na początku drogi, ale to mądry człowiek i z moralnymi fundamentami, myślimy bardzo podobnie – oznajmił przewodniczący PO.

Sonda
Czy podatki za czasów, gdy Donald Tusk był premierem były niższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE