Wesela obostrzenia. Służby PRZYJADĄ na wesele? Szumowski UJAWNIA [SZCZEGÓŁY]

2020-08-04 8:29 Paula
Łukasz Szumowski
Autor: Marcin Wziontek Łukasz Szumowski

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Sytuacja jest na tyle poważna, że z urlopu wrócił minister zdrowia Łukasz Szumowski. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister przedstawił kilka sugestii, które zaprezentuje premierowi w ramach akcji walki z koronawirusem. Chodzi m.in. o wesela. Podał jakie mogą być nowe obostrzenia dotyczące wesel 2020. Być może zostanie wprowadzone rozwiązanie, które będzie polegało na tym, że na wesele przyjadą służby.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" został zapytany o obecną sytuację koronawirusa w Polsce. Jak przyznał mamy dość istotny wzrost zakażeń, dlatego też odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, w czasie którego rozmawiano o możliwych obostrzeniach. Szumowski odpowiedział na pytanie, jakie sugestie w związku w walką z epidemią, przedstawi premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Jak przyznał jest kilka propozycji: po pierwsze regionalizacja powiatowa, czyli wprowadzenie restrykcji w tych powiatach, w których jest wysoka liczba zakażeń. Po drugie minister powiedział, że nie jest wykluczone zwiększenie ograniczeń przy organizacji wesel, a przecież sezon ślubny trwa w pełni. Szumowski przedstawił konkrety: - Chcemy wprowadzić wymóg rejestracji i podawania dokładnej listy gości - podkreślił. Dodał też: - Nie wykluczamy, że zostanie obniżony limit osób, które biorą udział w takiej uroczystości - a jak wiemy obecnie jest możliwa organizacja wesel na 150 osób.

Minister zdrowia przyznał, że takie rozwiązanie z podawaniem dokładnej listy gości weselnych ma pomóc: - Wtedy będziemy mogli lepiej kontrolować takie masowe wydarzenia. Nie chodzi o to, by robić wszystkim weselnikom testy na koronawirusa. 

Express Biedrzyckiej - Andrzej Sośnierz: Ministrze Szumowski, weź się do pracy.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Służby na weselu. Po co? Jest ważny szczegół

Podał też szczegóły takiego rozwiązania: - Jeśli wesele byłoby zarejestrowane, odpowiednie służby mogłyby pojechać na taką uroczystość, sprawdzić, ilu faktycznie jest gości i czy jest zachowany reżim sanitarny - wyjaśnił minister Łukasz Szumowski. Jak dodał takie restrykcje mogłyby objąć obecnie 28 powiatów. Warto zwrócić uwagę, że tylko w ciągu ostatniego dnia przybyło 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, duże liczby wzrostów zachorowań utrzymują się od pewnego czasu. SPRAWDŹ NOWE DANE.

Najnowsze